۲۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۰
کد خبرنگار: 1369
کد خبر: 84183346
۰ نفر

برچسب‌ها

قیمت هر کیلوگرم تخم‌ مرغ ۱۶۹ تا ۱۹۹ هزار ریال است

اصفهان - ایرنا- معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم‌ مرغ در شانه ۱۵ تایی ۱۹۹ هزار و در شانه ۳۰ تایی ۱۶۹ هزار ریال است.

اسماعیل نادری روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان اصفهان در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در جلسه امروز مقرر شد "اتحادیه مرغ تخمگذار" و تمام تشکل‌های مرتبط، با محوریت جهاد کشاورزی و نظارت سازمان صمت، تخم مرغ را به قیمت مصوب در استان، تامین و توزیع کنند.
وی ادامه داد: تخم‌ مرغ از مرغدار به قیمت هر کیلوگرم ۱۴۰ هزار ریال درب مرغداری خریداری می‌شود و به قیمت هر کیلوگرم ۱۹۹ هزار ریال برای شانه‌های ۱۵‌ تایی و ۱۶۵ هزار ریال برای شانه‌های ۳۰ تایی بدست مصرف کننده خواهد رسید.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان افزود: در این جلسه مقرر شد قیمت خرید تخم‌ مرغ در مرغداری به نرخ ۱۴۰ هزار ریال بر روی آن درج شود تا مصرف کننده میزان افزایش قیمت تا رسیدن به دست خریدار را دریابد و این کار مساله نظارت را هم آسانتر خواهد کرد.
وی اضافه کرد: تخم مرغ تولید شده تحت سامانه رهتاب، توزیع و از این طریق بر روند قیمت توزیع از تولیدکننده، بنکدار و توزیع کننده جزء نظارت می‌شود.
نادری اظهار داشت: دولت با سختی ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برای نهاده ها تامین می‌کند و انتظار دارد بر روند تولید و قیمت آن نظارت داشته باشد.
وی با بیان اینکه پیش از این، روند نظارت با مشکلاتی مواجه بود، گفت: در زمان‌ حاضر با راه‌اندازی سامانه "بازارگاه"، این امکان فراهم شده است که با تولیدکننده‌ای که به تعهد خود عمل نکند از طریق قطع نهاده دولتی و معرفی اش به نهادهای نظارتی برخورد شود.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان با اشاره به فعالیت صنایع بسته بندی گفت: اگرچه این صنایع در اشتغال نقش آفرینی کرده‌اند ولی گاهی برخی از این صنایع با بسته‌بندی شیک، تخم‌ مرغ را با قیمت‌ بالاتر از حد عرف بدست مصرف کننده می‌رسانند.
وی با اذعان به هزینه‌ بسته بندی تصریح کرد: در عین حال این شرکت‌ها موظف اند پس از بسته بندی، تخم مرغ را با قیمت‌ مصوب ستاد تنظیم بازار کشور عرضه کنند درغیراین‌ صورت با آنها نیز بر خورد خواهد شد.
نادری خاطرنشان کرد: تقاضاهایی در برخی از مناطق کشور و حتی شهر اصفهان برای استفاده از تخم‌ مرغ در بسته‌بندی شیک وجود دارد و این تقاضا در توزیع نیز مدنظر قرار گرفته ولی ستاد برای تنظیم بازار استان و به‌منظور کاهش قیمت، تخم مرغ را در شانه‌های ۱۵ و ۳۰ تایی توزیع خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، استان اصفهان بعنوان بزرگترین تولیدکننده تخم مرغ در کشور با  ۲۶۰ واحد مرغ تخمگذار، روزانه ۳۷۰ تن تخم‌ مرغ تولید می‌کند که از این میزان ۱۵۰ تا ۱۷۰ تن در خود استان مصرف می‌شود.
جلسه ستاد تنظیم بازار استان اصفهان امروز سه‌شنبه با حضور دستگاه‌های مرتبط با دستور کار بررسی و تنظیم قیمت تخم‌ مرغ و مسائل مرتبط با تولید و توزیع این محصول، در استانداری تشکیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها