برادر توانمند دیگری به جای شهید فخری‌زاده منصوب شد

تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمن نتوانست وقفه ای در امور علمی شهید فخری زاده ایجاد کند و برادر توانمند دیگری که به جای این شهید منصوب شد، کار او را پر قدرت تر انجام می دهد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی روز سه شنبه در آیین چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده در دانشگاه شهید بهشتی، افزود: دولت ۲۵۰ درصد بودجه سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را افزایش داد و مجلس هم به دنبال کار جدی برای تقویت این مجموعه است.

وزیر دفاع اظهار داشت: سوالی بارها از من پرسیده شد؛ دشمنی که می داند علم را نمی شود کشت و ترور کرد؛ چرا چنین کاری انجام می دهد؟ آیا از اوج دشمنی دست به این‌کار می زند یا اهداف دیگری دارد؟ پاسخ من این است که نمی شود این موضوع را به تنهایی تحلیل کرد و اتفاقات را نباید مجرد ببینیم، بلکه باید در طول زمان نگاه و دقیق تر تحلیل کنیم. 

وی ادامه داد: در مورد دانشمندی حرف می زنیم که مردم درباره او می پرسند چرا فردی با این همه علم و تجربه شهید شد؟ این اتفاق در زمانی روی داد که ملت ما با هم ترور شدند و این یک حقیقت است. حقوق اولیه یک ملت را از آنها می گیرند و ملت ما را محدود می کنند، اگر نمی توانند همه آنها را بکشند، محروم می کنند.

امیر حاتمی با بیان اینکه شهید سلیمانی را به عنوان بزرگترین قهرمان مبارزه با تروریست می شناختیم، افزود: دشمن در سوریه برای شکست نیامده بود و جانی ترین آدم ها ۹۰ درصد سوریه را در اختیار گرفتند. در دوران کوتاه حکومت کوتاه آنها همه مدل فجایع در قرن حاضر انجام دادند. با وقاحت تمام عنصر اصلی شکست خود را به شهادت می رسانند و می گویند یک تروریست را شهید کرده اند. 

وی گفت: جای شهید فخری زاده قابل پر شدن نیست و کار او ادامه دارد. شاید تنها نتیجه ای که این عمل ایجاد کرد، وقفه در امور علمی باشد یا در ذهن ملت ما القا کنند، امنیت شان قابل خدشه است.

وزیر دفاع ملت ایران را هوشمند خواند و تاکید کرد: ملت ما هوشمند است و در نگاه راهبردی، کمترین ملتی مثل ما هستند. تحریم برای ما سختی ایجاد کرد، اما ببینید آنها چه چیزی می خواستند و چه چیزی به دست آوردند.

وی خاطرنشان کرد: روزی که کشور را تحریم کردند، بر این باور بودند کار ایران تا سه ماه آینده تمام می شود. حتی به اروپایی ها پیغام دادند چند ماه تحمل کنید ایران تسلیم می شود.

امیر حاتمی اظهار داشت: ترامپ به عنوان یک مجموعه منحرف در حال رفتن است و در تاریخ ماند که ملت ایران تسلیم نمی شود. شهادت شهدای هسته ای هم همین طور است. کارهای آنها با قوت دنبال می شود. اگر دیروز شهید فخری زاده با گمنامی کارهای علمی انجام می داد، اما داوطلبان زیادی از دولت گرفته تا مجلس و دانشگاه و دانشجویان و محققان عزم جزمی برای ادامه کارهای او دارند و این وقفه به دل دشمن ماند.

تروریست های بیگانه عصر جمعه هفتم آذر ماه جاری با کمین در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند در شرق تهران در مسیر خودروی حامل دکتر محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، وی را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش