۲۴ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۲
کد خبرنگار: 1447
کد خبر: 84183316
۰ نفر

برچسب‌ها

اورژانس هوایی نیاز ضروری مردم دلفان

خرم‌آباد - ایرنا - شهرستان دلفان یک از مناطق سردسیر لرستان است که همواره حوادثی همچون سیل و برف موجب مسدود شدن راههای ارتباطی روستایی آن می شود که این انسداد مشکلاتی را برای نجات بیماران و به ویژه زنان باردار به وجود آورده است.

به گزارش ایرنا  شهرستان دلفان با ۲ هزار ۵۰۰ متر مربع وسعت، ۴۴۰ روستا و ۱۵۰ هزارنفر در شمال لرستان و یک موقعیت ارتباطی بسیار مهم میان سه استان لرستان، همدان و کرمانشاه واقع شده و وقوع سوانح رانندگی در مسیرهای ارتباطی نورآباد به خرم آباد، نهاوند و کرمانشاه و مجروح شدن سرنشینان خودروها، راه اندازی اورژانس هوایی را برای کمک به مصدومان احتمالی به ضرورتی انکار ناپذیر تبدیل کرده است.

از طرفی به دلیل وسعت منطقه و پراکندگی روستاهای دلفانT امدادرسانی زمینی در مواقع بحران همچون سیل، برف و زلزله، دشوار یا غیرممکن می شود که وجود اورژانس هوایی در این حوادث نیز بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

به اعتقاد شهروندان دلفان، نبود اورژانس هوایی یکی از مشکلات اساسی این شهرستان است که از مسئولان درخواست می کنند با  عزمی جدی نسبت به استقرار بالگرد در این شهرستان اقدام کنند.

راه اندازی اورژانس هوایی دلفان توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران شهرستان و رسانه ها بارها مطرح و مطالبه گری شده است  و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز موافقت کتبی خود را با راه اندازی این اورژانس اعلام کرده اما تاکنون این مطالبه بحق و اساسی مردم تحقق نیافته  و مشکل اعزام بیماران از این شهرستان همچنان پابرجا است.

موقعیت جغرافیایی منطقه به گونه ای است که اورژانس زمینی همواره ماموریت های فراوانی دارد، اما در شرایط بحرانی، خدمت رسانی به مناطق دور افتاده و محروم دشوار و غیرممکن می شود.

به هر حال دلفان حادثه خیز است و با توجه به وسعت و تعداد ۴۴۴ روستای منطقه، راه اندازی اورژانس هوایی ضرورتی اجتناب ناپذیر و مطالبه  بحق مردم منطقه است.

علی معظمی گودرزی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها