سرلشکر صفوی: آمریکا از مکتب شهید سلیمانی شکستی راهبردی خورد

تهران- ایرنا- دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با بیان اینکه آمریکایی‌ها در منطقه غرب آسیا شکستی راهبردی از مکتب شهید سلیمانی خوردند، گفت: آمریکا سال‌ها با جنگ در افغانستان و عراق از رقیب اقتصادی خود چین و رقیب نظامی‌ خود روسیه غفلت کردند، برنده این غفلت نیز ایران، روسیه و چین بود.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری دفاع مقدس، سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی در مراسم روز سه‌شنبه با عنوان پاسداشت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی، به تبیین مکتب شهید سلیمانی پرداخت و اظهارکرد: یکی از عوامل موثر در شکست سیاسی و نظامی آمریکا و همپیمانان او در اشغال نظامی دو کشور مظلوم و مسلمان افغانستان و عراق شهید سلیمانی و مکتب او بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا افزود: مبارزات قهرمانانه ملت مظلوم افغانستان و عراق نیز در این شکست تاثیر بزرگی بود، اما حاج قاسم نقشی اساسی در این زمینه داشت. آمریکایی‌ها شکستی راهبردی از مکتب شهید سلیمانی را در منطقه غرب آسیا خوردند.

رحیم‌صفوی تصریح کرد: آمریکایی‌ها آنقدر احمق بودند که سال‌ها با جنگ در افغانستان و عراق از رقیب اقتصادی خود یعنی چین و رقیب نظامی‌ خود روسیه غفلت کردند،  برنده این غفلت نیز ایران، روسیه و چین بود و این آمریکایی‌ها بودند که عرصه را از دست دادند.

وی با اشاره به اضمحلال آمریکا از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: روزگار افول و اضمحلال آمریکایی‌ها سالهاست آغاز شده است.

رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در بخش دیگری از صحبت‌های خود، سردار سلیمانی را الگویی مدیریتی برای جوانان امروز ایران و دنیای اسلام معرفی کرد و گفت: سردار سلیمانی فردی مومن، باهوش، فداکار، اهل تدبیر و اقدامات شجاعانه و جسورانه در صحنه خطر بود.

رحیم‌صفوی با بیان اینکه «مطمئنم آینده ملت ایران، بسیار درخشان خواهد بود»، تاکید کرد: امروز ظرفیت عبور از تحریم‌ها و مشکلات پیش روی کشور را داریم چراکه رهبری عالم، هوشمند و دلسوز داریم.

در پایان این مراسم نیز تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس توسط روسای این دو مجموعه به امضا رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha