۳۰ مراسم ویژه ایام فاطمیه در کردستان برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس شورای هیئات مذهبی کردستان گفت: به مناسبت ایام فاطمیه و فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ۳۰ مراسم ویژه در این استان برای برگزاری پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا، نورعلی خزایی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه‌هایی نظیر دسته‌روی عزاداری، سینه‌زنی و تجمع فاطمیون در ایام فاطمیه برگزار نمی‌شود و برنامه‌های این ایام به شیوه‌های دیگری برگزار خواهد شد.

وی افزود: توزیع ۲هزار پوستر ویژه ایام فاطمیه بین هیات‌های مذهبی و اجرای نذر فاطمی با توزیع غذای گرم بین خانواده‌های نیازمند از جمله برنامه‌هایی است که برای این ایام توسط هیئات مذهبی استان پیش‌بینی شده است.

رییس شورای هیات مذهبی کردستان با بیان اینکه ۱۴ هیات مذهبی برای پخت غذای گرم و توزیع بین نیازمندان در این ایام مشارکت دارند، گفت: برپایی چهار ایستگاه سلامت به منظور توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در شهرستانهای قروه، بیجار، کامیاران و سنندج و فضاسازی میادین و اماکن عمومی توسط هیئات مذهبی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی پشت نویسی خوردها در شهرهای بیجار، قروه و سنندج و اجرای مراسم سخنرانی و روضه خوانی در ۱۲ هیئت مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر اقدامات شورای هیئات مذهبی کردستان در ایام فاطمیه اعلام کرد.

 در حال حاضر ۶۰۰ هیئت مذهبی در استان فعال است که در مناسبت‌های ایام سال برنامه‌های مختلفی اجرا می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها