سرعت وزش باد در خراسان رضوی به بیش از ۸۰ کیلومتر می‌رسد

مشهد- ایرنا- هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به شدت گرفتن وزش باد و افزایش سرعت آن تا بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت در این استان و احتمال بروز خسارت هشدار داد.

به گزارش روز سه‌شنبه مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بر طبق تحلیل نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری انتظار می‌رود در سطح استان به ویژه نوار شمالی و برخی از نقاط مرکزی استان بر شدت وزش باد همراه با گرد و خاک افزوده شود.
بر این اساس سرعت وزش باد از اواخر روز پنجشنبه در برخی از نواحی شمالی خراسان رضوی و پاره‌ای از نقاط مرکزی به بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید و احتمال بروز خسارات هم دور از انتظار نیست.
بر اساس هشدار هواشناسی خراسان رضوی که در سطح نارنجی گزارش شده است: طبق مدلهای پیش‌یابی بیشترین شدت وزش باد در شهرستانهای درگز، قوچان، چناران، کلات نادر، جغتای، سرخس، صالح‌آباد، فریمان، بینالود و همچنین شهرستان مشهد مقدس پیش‌بینی شده است.
در این اطلاعیه تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارات ناشی از افزایش شدت وزش باد همچنین افزایش استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و عدم انجام عملیات کوهنوردی و ترددهای کوهستانی مورد تاکید قرار گرفته است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها