فرهنگ ایثار و شهادت رکن اصلی انقلاب است

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن گرامیداشت یاد شهدای مقاومت و سردار شهید «قاسم سلیمانی» و با بیان اینکه سردار دلها نشانه ایثار و شهادت بود، گفت: از ابتدای اسلام و از پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، فرهنگ ایثار و شهادت رکن اصلی ماندگاری بوده است.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار یعقوب سلیمانی روز سه شنبه در اختتامیه کلاس آموزش خبرنگاران نوید 
 شاهد با تاکید بر اینکه امروز دنیا بر مدار رسانه ها می چرخد، اظهار کرد: خبر دنیا را متحول می کند و کار در این حوزه با هدف مقدسی مثل ترویج ایثار و شهادت که برای آن کار می کنید بسیار ارزشمند است.

وی افزود : امروز بیش از ۳۰۰ رسانه به زبان های مختلف برای براندازی انقلاب اسلامی فعالیت می کنند و وظیفه خبرنگاران در این حوزه بسیار سنگین است. 

سلیمانی ادامه داد: در بخش های مختلف بنیاد مثل روابط عمومی و نوید شاهد هدف واحد را دنبال می کنیم و باید با هم افزائی برای تحقق هدف مشترک کار کنیم.

برگزاری کلاس های آموزشی در راستای تقویت خبرنگاران حوزه شاهد

مدیر کل اداره اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: در بازدید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد، بر تقویت و توانمندسازی نوید شاهد تاکید کردند که این موضوع را در دستور کار قرار داده ایم. 

رحیم نریمانی افزود: به طورکلی پایگاه خبری نوید شاهد به طور تخصصی در حوزه ایثار و شهادت فعالیت می کند.

وی با تاکید بر اینکه در ۱۲ جلسه کلاس آموزشی از اساتید مجرب در حوزه ارتباطات استفاده کردیم گفت: «برگزاری کلاس های آموزشی فاز اول طرح توانمند سازی نوید شاهد است. در نظر داریم که این کلاس ها را در استان ها هم برگزار کنیم.

استفاده از نخبگان فکری

معاون روابط عمومی بنیاد شهید نیز در این مراسم با بیان این که کار در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارزشمند است، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید برای اثرگذاری روی مخاطبان از نخبگان فکری استفاده کنیم.

غفوری آموزش ابزارهای نوین رسانه ای مانند اینفوگرافیک را ارزشمند دانست و ادامه داد: «تولید محتوا ارزشمند است و باید طوری کاری کنیم که در جامعه اثرگذار باشیم و تغییر ایجاد کنیم.»

وی توضیح داد: تهیه سند فرهنگ ایثار و شهادت کار مثبتی است که سردار سلیمانی (معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید) تصمیم دارد آن را انجام دهد امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیرد. به طور مستمر باید فعالیت های نوید شاهد ارزیابی شود تا مجموعه بیش از گذشته به شکوفایی برسد.

کلاس های آموزشی خبرنگاری پیشرفته و  اینفوگرافیک طی چهار روز و در قالب ۱۲ جلسه برای خبرنگاران حوزه شاهد به صورت حضوری و خبرنگاران استانی به صورت وبینار بعدازظهر امروز(سه شنبه) به کار خود پایان می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار جامعه