مواد لایحه بسته محرک اقتصادی شهرداری تهران در دوره کرونا تصویب شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر مواد باقی مانده از لایحه شهردار در خصوص «الحاقیه دوم به مصوبه بسته محرک درشرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا» را بررسی و تصویب کردند.

به گزارش ایرنا، اعضای شورای شهر تهران روز سه شنبه در دویست و شصت و چهارمین جلسه خود و در ادامه بررسی لایحه شهردار در خصوص «الحاقیه دوم به مصوبه بسته محرک درشرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی ازگسترش ویروس کرونا»، مواد باقی‌مانده این لایحه را تصویب کردند.

یک ماده از این لایحه دایر بر افزایش برآورد اجرایی مناقصات در شهرداری تهران از ابتدای سال ۹۹ به منظور تسریع و شفاف سازی در انعقاد قراردادهای اجرای شهرداری تهران بود که به تصویب رسید.

همچنین اعضای شورای شهر یک از مواد این لایحه را که در خصوص تسریع در رفع معارضین و مساعدت بازگشایی برخی محورها بود به تصویب رساندند.

اعضای شورای شهر ماده دیگری از این لایحه مبنی بر نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی، نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران را تصویب کردند.

زهرا نژادبهرام در روند بررسی لایحه پیشنهاد کرد که نحوه عوارض از راسته‌های تجاری و بازار در بافت فرسوده اصلاح شود.

در ادامه محمد سالاری در دفاع از این پیشنهاد، با طرح این سوال که چرا نباید از یک راسته تجاری پاساژی که در بافت فرسوده ساخته می شود عوارض گرفت، افزود: یک پاساژ در بافت فرسوده ساخته شده که عوارض آن برای شهرداری ۱۵۰ میلیارد تا ۳۰۰ میلیارد تومان می شود اما چون در بافت فرسوده است نمی توان از آن عوارض گرفت.

گلپایگانی معاون شهرداری تهران نیز در دفاع از این پیشنهاد گفت: اشتباهی در لایحه عوارض در گذشته وجود دارد چرا که راسته های تجاری و بورسهای تجاری را که در بافت فرسوده قرار دارند از عدم پرداخت عوارض مستثنی نکرده و در بلوک بازار و راسته های تجاری تخفیف عوارض را شاهدیم، در حالی که این مشاغل نیازی به تخفیف ندارند و کمکی به احیای بافت فرسوده نمی کند.

به گزارش ایرنا در نهایت پیشنهاد نژادبهرام جایگزین ماده مربوط به تصویب رسید و مواد باقی مانده از بسته محرک اقتصادی شهرداری تهران در دوره کرونایی بررسی و مصوب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها