۱۵ طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان افتتاح شد

زنجان - ایرنا - طرح آبرسانی به ۱۵ روستای استان زنجان همزمان با سی و ششمین هفته پویش" هر هفته الف_ب_ایران" با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مراسم بهره‌برداری از طرح های آبرسانی به این روستاها روز سه‌شنبه به طور همزمان در چهار استان کشور با دستور رضا اردکانیان، وزیر نیرو و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با بهره برداری از این ۱۵ طرح آبرسانی، جمعیتی افزون بر هفت هزار و ۵۹۸ نفر از خدمات آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند می شوند.
علیرضا جزء قاسمی افزود: برای اجرای این طرح ها اعتباری معادل ۲۰۱ میلیارد ریال هزینه شده است و در دوره ساخت این طرح ها برای ۱۵۳ نفر و در دوره بهره برداری برای ۱۵ نفر ایجاد اشتغال شده است.
وی یادآورشد: در قالب این طرح ها هفت باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۶۰۰ مترمکعب، ۴۱ کیلومتر خط انتقال و ۲۴ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب احداث شده است.
جزء قاسمی خاطرنشان کرد: از دیگر عملیات انجام گرفته در این پروژه ها ساخت ۹ باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۴۱ لیتر بر ثانیه است.
وی یادآورشد: تامین آب آشامیدنی پایدار، سالم و بهداشتی برای ۲ هزار و ۳۵۷ خانوار در مناطق روستایی استان زنجان، توسعه پایدار، مهاجرت معکوس به روستاها و ارتقای سطح بهداشت و رفاه ساکنین این مناطق از اهداف اجرای طرح های آبرسانی به روستاهای استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها