سامانه باشگاه دانشجویان ایران با هدف تحقق عدالت آموزشی راه اندازی شد

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: سامانه باشگاه دانشجویان ایران با هدف تحقق عدالت و آموزش مهارت های آموزشی راه اندازی شد.

غلامرضا غفاری بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری رونمایی از سامانه مرکز فرهنگی و اجتماعی دانشجویان کشور(سامانه باشگاه دانشجویان ایران) که به صورت مجازی برگزار شد، تصریح کرد: زمانی که با تجربه کرونا مواجه شدیم به شکاف یا فاصله در فناوری های نوین پی بردیم.  

وی ادامه داد: فناوری در زندگی اجتماعی بااهمیت است و در زندگی امروز بسیار اهمیت دارد که افراد یک جامعه برای نیل به اهداف به امکاناتی که حاصل عرصه دیجیتال است، دسترسی داشته باشند.

معاون فرهنگی وزیر علوم تصریح کرد: در حال حاضر در شرایطی هستیم که موضوع فواصل فیزیکی مطرح شده و برای رفع این فاصله به فناوری نیاز داریم.  

غفاری ادامه داد: در عرصه نظام آموزش عالی کشور و سایر کشورها همواره رفع فواصل فیزیکی و ارائه خدمات و امکانات به دانشجویان مطرح است. همچنین موضوع عدالت آموزشی بسیار اهمیت دارد. امروزه با وجود امکاناتی که فضای مجازی ایجاد می کند جمعیت بیشتری مورد هدف قرار می گیرد و ظرفیت های مناسب راحت تر از گذشته از طریق مکانیزم ها به راحتی انتقال پیدا می کند.  

وی افزود: بر اساس دغدغه هایی که در وزارت علوم وجود داشت تا مجموعه دانشجویان در پهنه و گستره کل کشور از فرصت های آموزشی بهره مند شود، سامانه باشگاه دانشجویان ایران راه اندازی می شود.  

معاون فرهنگی وزیر علوم ادامه داد: این سامانه دو برنامه و هدف را دنبال می کند. نخست اینکه توانایی ها و مهارتی که برای استفاده از شیوه های نوین از طریق ارائه آموزش ها نیاز است ارائه شود و نکته دوم در حوزه عدالت آموزشی فرصت های بهره برداری و استفاده از امکانات را برای جمعیت وسیع کشور فراهم کند.

وی تصریح کرد: همراهی مجموعه های دانشگاهی با این سامانه نیز بسیار اهمیت دارد. پیش از کرونا نیز این سامانه را در دست احداث داشتیم که با شیوع کرونا قوت گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش