رییس بنیاد شهید: هنوز از دغدغه اشتغال و مسکن ایثارگران فارغ نشده‌ایم

بجنورد- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تامین مسکن و اشتغال ایثارگران و ساماندهی گلزار شهدا از دغدغه های اصلی این سازمان در تمامی استان‌های کشور است.

سعید اوحدی روز سه شنبه در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت خراسان شمالی اظهار داشت: این زیبنده نظام اسلامی نیست که با گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز نتوانسته‌ایم مشکل مسکن جامعه ایثارگری آن را برطرف کنیم.

وی از گلزارهای شهدا به عنوان قطعاتی از بهشت بر روی زمین یاد کرد و افزود: ساماندهی چنین اماکن مقدسی باید در عالی‌ترین سطح آن صورت گیرد و مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تاکید ویژه‌ای داشته و دارند.

اوحدی از دستور رییس جمهوری مبنی بر پرداخت ۷۰ هزار فقره وام مسکن به ایثارگران خبر داد و گفت: تاکنون برای ۶۲ هزار نفر از جامعه ایثارگری زمین تامین شده است و هزینه آماده سازی مسکن آنان نیز به صورت ۱۰۰ درصد رایگان انجام می شود.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر معادل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، مراکز استان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال،  دیگر شهرستان‌ها یک میلیارد ریال و مناطق روستایی ۶۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.

اوحدی با  اشاره به سفر خود به خراسان شمالی افزود: با همکاری استاندار خراسان شمالی امروز ۲ تفاهم نامه با سه موضوع تامین زمین برای هزار و ۸۰۰ نفر از ایثارگران، ایجاد اشتغال و نیز ساماندهی گلزار شهدا در این استان به امضا می‌رسد.

جامعه ایثارگری به سمت خودکفایی حرکت کند

استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در بخش های مختلف و کمک هایی که به جامعه ایثارگری می کند، آنان را به سمت خودکفایی حرکت دهد.

محمدعلی شجاعی افزود: انتظار ما آن است که هلدینگ های زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران بیش از گذشته در استان حضور یافته و در بخش های مختلف برای خودکفایی جامعه ایثارگران استان سرمایه گذاری کنند.

وی گفت: یکی از رسالت‌های بزرگ ما در کنار ارائه خدمات به جامعه ایثارگر، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است زیرا شهید و شهادت عصاره همه فضائل و ارزش‌ها است.

تکمیل مجتمع خدمات رفاهی ایثارگران و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض از دیگر تاکیدات استاندار خراسان شمالی برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به جامعه ایثارگران استان بود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد نیز شهادت را اوج شکوفایی انسانیت دانست و با تاکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: شهادت تجلی‌بخش ارزش‌های والای اسلامی و انسانی است چرا که شهید با شهادت‌طلبی برای پیشبرد اهداف جامعه از جان خود مایه می‌گذارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین رضا نوری افزود: شهدا برای رسیدن به اهداف والای خود در مسیر عقب‌گرد ندارند و توقف نیز نمی کنند و با تقدیم جان خود به هدف خود می رسند.

امام جمعه بجنورد نخستین قدم انسانیت را فراموش کردن خود و جان را بالاترین سرمایه انسانی دانست و گفت: شهدا در دوران دفاع مقدس اوج از جان گذشتگی را به نمایش گذاشتند.

وی  سردار شهید قاسم سلیمانی را نماد واقعی شهادت طلبی و ایثارگری خواند و افزود: ایشان به عنوان الگوی شهادت طلبی در جهان شناخته شده است.

در پایان این نشست از شماری از خانواده های جامعه ایثارگران خراسان شمالی با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.  

حضور در منازل خانواده شهیدان معظم «قاسم و رضا خرمی»، جانباز و آزاده سرافراز «رمضانعلی ایزانلو» و جانباز ۷۰ درصد «اسماعیل کاظمی» و گفت‌وگو با آنان از دیگر برنامه های رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر یکروزه اش به استان خراسان شمالی بود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها