کارخانه قند بیستون مطالبات کشاورزان را به طور کامل پرداخت کرد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت قند بیستون، پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان را یکی از اولویت های این شرکت دانست و گفت: مطالبات کشاورزان تا تاریخ ۲۲ دی ماه به طور کامل پرداخت شده است.

«مجید معینی‌صفا» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با وجود همه موانع ریز و درشتی که بر سر راه توسعه هر چه بیشتر این واحد تولیدی وجود داشت این شرکت توانست ۹۰ درصد مطالبات کشاورزان زحمتکش را ظرف مدت یک هفته پس از تحویل چغندر پرداخت کند.

او گفت: اکنون نیز پس از گذشت کمتر از یک ماه از پایان بهره‌برداری ۱۰ درصد باقی مانده از مطالبات پرداخت شده و به این ترتیب مطالبات کشاورزان به طور کامل پرداخت گردید.
وی با تقدیر از حمایت‌های مسوولان استان کرمانشاه از این شرکت اظهار امیدواری کرد که مسوولان از این پس نیز حمایت های خود را از این شرکت و به تبع آن، کشاورزان زحمتکش استان دریغ نکرده و یاریگر این شرکت در کسب توفیقات هر چه بیشتر باشند.

معینی‌صفا در ادامه با بیان اینکه در پاییز امسال حدود ۲۱۰ هزار تن چغندر از کشاورزان خریداری کردیم، گفت: سالانه حدود ۴۰ هزار تن شکر در این شرکت تولید و روانه بازار مصرف می شود.

تاریخ مونتاژ و اولین بهره‌برداری کارخانه قند بیستون سال ۱۳۴۲ است که ظرفیت اسمی اولیه آن یک هزار تن چغندر در شبانه‌روز بوده و ظرفیت اسمی کنونی آن ۲ هزار تن چغندر در شبانه‌روز، که قابل توسعه به بیش از سه هزار تن در شبانه روز است.

اکنون در کارخانه قند بیستون سالانه حدود ۴۰ هزار تن شکر تولید می‌شود و از حدود ۱۰ سال پیش خط تولید قند آن متوقف شده و به گفته مسوولان شرکت در صورت راه‌اندازی این خط می‌توان اشتغال بیشتری ایجاد کرد.

براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه این استان ۹۴۶ هزار و ۸۷۱ هکتار زمین کشاورزی آبی و دیم دارد که سالانه بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی از آن برداشت می‌شود. بیش از ۶۳۰ هزار تن چغندرقند در کشت بهاره این محصول در استان تولید می‌شود.

در استان کرمانشاه ۲ کارخانه قند بیستون و اسلام آبادغرب فعال است و مجوز سومین کارخانه قند کرمانشاه نیز در حال طی کردن مراحل صدور است.

سرخط اخبار استان‌ها