رییس فدراسیون تری‌اتلون:ملی‌پوشان در ۹ رویداد بین‌المللی شرکت می‌کنند

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون تری‌اتلون (سه‌گانه) گفت: ملی‌پوشان برای کسب سهمیه المپیک باید حداکثر در ۱۲ مسابقه گزینشی شرکت کنند تا با افزایش رنکینگ خود شانس رسیدن به المپیک را داشته باشند که تاکنون حضور در ۹ رویداد بین‌المللی قطعی شده است.

رشته ورزشی سه‌گانه یا تری‌اتلون یکی از رشته‌های المپیکی دارای طرفداران زیاد در جهان است، این رشته شامل ۱۵۰۰ متر شنا، ۴۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری و ۱۰ کیلومتر دو صحرانوردی است که به صورت متوالی و پی در پی انجام می‌شود و از نظر کارشناسان یک رشته ورزشی سخت و طاقت فرسا در عین حال یک ورزش بسیار مفرح و پویا محسوب می‌شود.

«مهدی گودرزی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با آغاز سال میلادی  و براساس تقویم مسابقات بین‌اللملی در جلسه هیات رییسه رویدادهای ملی را براساس شرایط و فضای کشور در نظر گرفتیم. باید ورزشکاران خود را برای مسابقات برون مرزی آماده کنیم و در این رشته نیز زمانی ورزشکار به سهمیه المپیک می‌رسند که رنکینگ آن بالا برود.

وی افزود: اکنون به مرحله فراخوان میزبانی مسابقات ملی رسیده‌ایم و استان‌ها باید تا پایان بهمن براساس تاریخ مسابقات اعلام آمادگی کنند. مسابقات قهرمانی کشوری دواتلون و نخبگان ترای‌اتلون در بهمن و اسفند ماه برگزار می‌شود.  به تازگی استخرها باز شده و همین امر سبب شد تا تصمیم بگیریم مسابقات نخبگان ترای‌اتلون را در جزیره هرمز در اسفند ماه برگزار کنیم.

رییس فدراسیون ترای‌اتلون عنوان کرد: مسابقات دواتلون هم به مناسبت گرمیداشت دهه فجر یا در اصفهان یا کرمانشاه برگزار خواهیم کرد. اگر حتی یکی از این مسابقات برپا شود ما به اهداف خود رسیده‌ایم. به نظرم اصفهان شرایط خوبی برای برگزاری مسابقات قهرمانی کشور دارد. این رقابت‌ها باید برپا شود زیرا مسابقات قهرمانی جهان و آسیایی در پیش است.

وی یادآور شد: به دنبال اعزام ملی‌پوشان به مسابقات گزینشی المپیک قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ ژاپن در فروردین ماه هستیم. اگر وضعیت بحرانی نشود این رقابت‌ها در تاریخ تعیین شده برگزار خواهد شد. برای کسب سهمیه هم باید ورزشکاران در ۱۲ مسابقه گزینشی شرکت کنند و اینگونه می‌توانند شانس رسیدن به المپیک را داشته باشند. همچنین قهرمانی قاره‌ای امتیاز بالایی دارد و تقریبا نصف مسیر برای کسب سهمیه طی می‌شود.

گودرزی خاطرنشان کرد: ۹ رویداد بین‌المللی را برای ملی‌پوشان در نظر گرفتیم که نخستین آن قهرمانی آسیا ژاپن و دومین آن قهرمانی‌آسیا قرقزیستان در ماده اسپرینت است. باقی رویدادها هم در عمان و ترکیه و کشورهای نزدیک شرکت می‌کنیم تا با توجه به بی‌ثباتی اقتصادی  و با کمترین هزینه به مسابقات برون مرزی برویم و دچار مشکل نشویم. همچنین به دنبال میزبانی یکی از رویدادهای بین‌المللی هم هستیم.

وی درخصوص قرارداد مربی پرتغالی گفت: دستمزد سرجیو سانتوز  با ۱۰ ورزشکار ۱۳۳۰ دلار بود اما با پنج ورزشکار به ۶۵۰ یورو رساندیم و در واقع این دستمزد را نصف کردیم تا پول اضافی ندهیم. در سال جدید هم سعی می‌کنیم این قرارداد را حفظ کنیم و به بهترین شکل با وی ادامه دهیم. وقتی هدف اصلی یک رشته حضور در المپیک است و یک مربی هم رزومه المپیکی خوبی دارد، مسلما دستمزد آن هم پایین نیست. در کنار آن به دنبال بالا بردن سطح مربیان خود هستیم تا به استانداردهای بالای جهانی برسند. حتی ورزشکارانی که از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده‌اند وارد مربیگری کرده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار ورزش