برخورد با عرضه‌کنندگان مرغ زنده در دلفان تشدید می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر شبکه دامپزشکی دلفان گفت: نظارت و برخورد با عوامل ذبح و فروش مرغ در برخی محلات این شهرستان با همکاری نیروی انتظامی تشدید می‌شود.

علی کریم پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این راستا تیم‌های نظارتی شهرستان متشکل از مرکز بهداشت و درمان، دامپزشکی، اداره اصناف، نیروی انتظامی، شهرداری و  اماکن به صورت مستمر بر مراکز عرضه‌کننده مرغ زنده نظارت و با متخلفان برخورد قانونی می کنند.

وی افزود: برخی افراد در محله‌های مختلف شهر نسبت به فروش و ذبح مرغ زنده بدون نظارت های بهداشتی اقدام و علاوه بر آلوده کردن محیط، سلامت شهروندان را با خطر مواجه می‌کنند. 

وی اضافه کرد: عرضه مرغ زنده و کشتار آن به صورت غیربهداشتی و غیراستاندارد یک شیوه منسوخ است و به علت احتمال انتقال بیماری در بسیاری از کشورهای جهان منع قانونی دارد.

مدیر شبکه دامپزشکی دلفان با تاکید بر ضرورت نظارت مستمر کارشناسان بر فعالیت کشتارگاه‌های دام‌ و طیور گفت: شهروندان باید گوشت مرغ مصرفی خود را به صورت کشتار روز از واحدهای صنفی معتبر تهیه کنند.

کریم پور افزود: همچنین سایر فرآورده‌های خام دامی باید از مراکز دارای پروانه بهداشتی و تحت نظارت دامپزشکی خریداری و عرضه هرگونه فرآورده غیربهداشتی، به کارشناسان شبکه دامپزشکی اطلاع داده شود.

دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال لرستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها