کشف بیش از ۱۴۳ تن مواد مخدر طی ۹ماهه امسال در کرمان

کرمان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: در راستای مقابله با موادمخدر و برخورد با سوداگران و قاچاقچیان و با انجام اقدامات شبانه روزی و اطلاعاتی در ۹ ماهه سال جاری، ۱۴۳ هزار و ۹۱۱ کیلو انواع موادمخدر را کشف شده است.

به گزارش ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری روز سه شنبه با اعلام این خبر به رسانه ها با اشاره به افزایش ۶۱ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته افزود: پلیس کرمان در این برهه زمانی ۱۲۱ هزار و ۶۴۷ کیلو تریاک، ۱۶ هزار و ۸۵۸ کیلو حشیش، یکهزار و ۹۹۱ کیلو مرفین، یک هزار و ۴۱۵ کیلو هروئین، یک هزار و ۶۸۰ کیلو شیشه و ۳۲۰ کیلو سایر مواد را کشف کرده است .

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۷۶۴ قاچاقچی مواد مخدر در این رابطه دستگیر شده اند، تصریح کرد: در مجموع این عملیات ها پنج قاچاقچی مواد مخدر نیز به هلاکت رسیده و یک هزار و ۹۸۴ خودرو سبک و سنگین توقیف شده اند.

 فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: رشادت و از خودگذشتگی ماموران مبارزه با مواد مخدر در کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و این مهم با شهادت ۲ تن از همکاران عزیزمان در راه مبارزه با مواد افیونی در سال جاری به اثبات رسیده است.

وی با اشاره به تلاش پلیس استان در جهت تامین امنیت و آرامش شهروندان از آنها خواست هرگونه موارد مشکوک در این خصوص را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

استان کرمان با قرار گرفتن در مجاورت استان های مرزی شرق کشور، محل تردد و عبور باندها و قاچاقچیان مواد مخدر است که سالانه هزینه های زیاد معنوی و مادی در راه مبارزه با این پدیده شوم به استان تحمیل می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها