۶۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ۶۱ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته طی آخرین نتایج آزمایشگاهی در استان مرکزی شناسایی شد.

دکتر«محمد جمالیان» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد موارد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان مرکزی به ۳۴ هزار و ۶۰۷ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه بیماری کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته جان یک نفر دیگر را در این استان مرکزی گرفت، اظهار داشت: مجموع  شمار جانباختگان این بیماری در استان به یک‌هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است.
دکتر جمالیان افزود: از تعداد ۶۱ مورد جدید شناسایی شده در استان ۶ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ۵۵ مورد از بیماران جدید شناسایی شده نیز به صورت سرپایی بودند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شدند.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور  تا ۲۲ دی ماه ۹۹ به یک میلیون و ۲۹۲ هزار و ۶۱۴  نفر و  تعداد جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۲۶۲ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها