صالحی‌امیری: انگیزه در بین جامعه ورزش را باید افزایش دهیم

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: نیاز داریم که انگیزه‌ها را در بین جامعه ورزش، ورزشکاران و محیط ورزشی افزایش دهیم و این مهم از طریق روابط عمومی فدراسیون‌ها امکان پذیر است.

به گزارش ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» امروز (سه‌شنبه) در نشست هم‌اندیشی با مدیران روابط عمومی فدراسیون‌ها به وضعیت مطلوب ملی‌پوشان برای حضور در بازی‌های المپیک اشاره کرد و افزود: نیاز داریم که انگیزه‌ها را در بین جامعه ورزش، ورزشکاران و محیط ورزشی افزایش دهیم و این مهم از طریق روابط عمومی فدراسیون‌ها امکان پذیر است و ما حمایت‌های مالی بسیاری از فدراسیون‌ها در نظر گرفتیم که علاوه بر پرداخت بودجه صد درصدی آنها تا پیش از پایان سال، حمایت‌های مالی خارج از بودجه‌ای نیز در نظر گرفته‌ایم و در بازدیدهای دوره‌ای از فدراسیون‌ها به آنها تخصیص می‌دهیم.  

وی ادامه داد: کمیته ملی المپیک امسال صد درصد بودجه فدراسیون‌ها را پرداخت کرده و خارج از این بودجه تا سقف ۱۰ میلیارد تومان نیز به فدراسیون‌هایی که در زمینه قهرمانی ظرفیت دارند اختصاص داده است.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به پرداخت 25 میلیارد ریال بودجه فدراسیون کشتی تصریح کرد: فدراسیون کشتی به صورت ویژه مورد حمایت حداکثری قرار می‌گیرد چرا که امید اصلی در توکیو کشتی خواهد بود و هر میزانی که ما به کشتی کمک کنیم یک ضرورت است و قطعا نتیجه خواهد داد.  در همین راستا روز گذشته مبلغ یک میلیارد به کشتی کمک کردیم و بازهم کمک خواهیم کرد.

صالحی‌امیری با بیان اینکه کمیته ملی المپیک بخشی از هزینه‌های ارزی تیم‌ها از جمله هزینه‌های پروازی را پرداخت می‌کند گفت: هزینه‌های ارزی و پروازی تیم‌هایی که برای کسب سهمیه المپیک اعزام می‌شوند را تقبل خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۰ میلیون تومان پاداش به کسانی که سهمیه المپیک را کسب کرده اند پرداخت شده است اظهار داشت: با موافقت وزارت ورزش و جوانان در ستاد عالی ورزش مقرر شد تا ۳۰ میلیون تومان دیگر به کسانی که کسب سهمیه کرده‌اند پرداخت کنیم و کسانی که در آینده نیز صاحب سهمیه المپیک شوند ۹۰ میلیون تومان بعنوان پاداش دریافت خواهند کرد.  همچنین به ۱۰ نفر از افراد بورسیه شده از سوی کمیته ملی المپیک مبلغ ۵۰۰ دلار معادل ریالی آن ماهانه پرداخت می‌شود و با رایزنی‌هایی که کردیم ۴ نفر دیگر به این لیست اضافه شدند که آن‌ها مبلغ یکهزار دلار دریافت خواهند کرد.

صالحی‌امیری گفت: مجموعه آکادمی ملی المپیک بعنوان کمپ تیم‌های ملی مورد استفاده تعدادی از فدراسیون‌ها قرار می‌گیرد. نوسازی و بازسازی و همچنین تجهیز سالن‌ها در دستور کار قرار دارد و ۲۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه خواهیم کرد تا تیم‌های ملی که در این مجموعه تمرینات خود را برگزار می‌کنند، به بهترین نحو روند آماده‌سازی خود را انجام دهند.  ظرفیت پزشکی، روانشناسی و مجموعه آموزشی آکادمی را فعال کردیم و دوره‌های مختلف مدیریت در ورزش در حال برگزاری است.

وی یادآور شد: فدراسیون‌های ورزشی از لحاظ تجهیزات باید به روز باشند. اگر بتوانیم در بودجه امسال مبلغی را در نظر خواهیم گرفت تا فدراسیون‌ها بتوانند با نظر خودشان نسبت به تجهیز کمپ تیم‌های ملی خود اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار ورزش