تکمیل طرح‌های ورزشی شهرستان بن ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

شهرکرد-ایرنا- رییس‌ اداره ورزش و جوانان بن چهارمحال و بختیاری گفت: برای ساخت و بهره‌برداری از پایگاه قایقرانی گرداب بن و سالن ورزش‌های رزمی این شهرستان به ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

بهزاد احمدی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه عملیات‌ ساخت‌ پایگاه قایقرانی تیم ملی در حاشیه گرداب بن از سال ۸۸ آغاز شده است، افزود: هم‌اکنون اجرای این طرح ورزشی در زمینی به مساحت یک هزار مترمربع با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دنبال می‌شود.

وی سالن‌ ورزش‌های رزمی بن را دومین طرح ورزشی مهم در حال ساخت در این شهرستان عنوان و تصریح کرد: سازه فلزی این ساختمان ورزشی نصب‌شده است که تکمیل این طرح نیز به ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

احمدی به پیش‌بینی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این ۲ طرح عمرانی اشاره کرد و گفت: اعتباراتی اندکی که از ابتدای امسال‌ تاکنون برای تکمیل پایگاه قایقرانی آب‌های آرام و سالن ورزش‌های رزمی اختصاص‌یافته است، برای پرداخت دیون‌ و مطالبات پیمانکار هزینه شده است و برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از این ۲ فضا باید در انتظار اختصاص اعتبارات بود.

رییس‌ اداره ورزش و جوانان شهرستان بن یادآور شد: بهره‌برداری از پایگاه قایقرانی آب‌های آرام به توسعه گردشگری ورزشی کمک خواهد کرد و با قرار گرفتن زمین چمن و استخر شنا در نزدیکی این پایگاه، امکان استفاده از این مکان ورزشی برای اردو بام برخی رشته‌های ورزشی فراهم می‌شود.

احمدی در ادامه به وجود ۶ باشگاه ورزشی بدن‌سازی، فوتبال و فوتسال در این شهرستان اشاره کرد و گفت:۲ باشگاه سوارکاری نیز به‌زودی به جمع باشگاه‌های ورزشی شهرستان افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه موتورسواران این شهرستان فعالیت‌های ورزشی خود را در تپه‌های جنوب شهر بن دنبال می‌کنند، افزود: درخواست‌های بسیاری برای راه‌اندازی پیست موتورسواری وجود دارد که لازم است از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای ایجاد این فضای ورزشی استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، شهرستان بن در فاصله ۲۰ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده و در مجموع از ۱۹ هزار مترمربع فضای ورزشی برخوردار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها