۲۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۸
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84183053
۰ نفر

برچسب‌ها

آینده تجاری ترامپ زیر سایه جنون سیاسی

تهران – ایرنا – آینده تجاری دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در پی حمله هوادارانش به ساختمان کنگره تحت تاثیر قرار گرفته به طوری که دویچه بانک آلمان در واکنش به این اتفاق اعلام کرده است که با وی و شرکت‌های تحت نظارت او مبادلات تجاری انجام نخواهد داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دویچه بانک مهمترین بانک وام دهنده به ترامپ با حدود ۳۴۰ میلیون دلار وام معوقه به سازمان ترامپ است، سازمانی که در حال حاضر تحت کنترل و نظارت پسران رئیس جمهوری آمریکا قرار دارد.

«کریستیانا ریلی» رئیس بخش عملیات آمریکا در دویچه بانک حمله به ساختمان کنگره را محکوم کرد و گفت: ما به قانون اساسی مان افتخار می کنیم و در کنار کسانی هستیم که درصدد حفظ آن برای تضمین حمایت از اراده و خواست مردم و انتقال مسالمت آمیز قدرت در آمریکا هستند.

خبرگزاری رویترز چندی پیش گزارش داد که دویچه بانک در پی راه هایی برای قطع ارتباط خود با ترامپ پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکاست.

این بانک همچنین پیشتر اعلام کرد کارمندانی که مسئول وام دادن به ترامپ و جرد کوشنر داماد وی بودند، استعفا داده اند.

بانک مزبور تاکید کرد که "رزماری ورابلیک" و "دومنیک اسکالزی" استعفای خود را اعلام کردند که از سوی  مدیریت دویچه بانک پذیرفته شده است.

در این میان باید گفت که عملکرد ترامپ در بخش املاک نیز چندان موفق نبوده است ، به طوری که ترامپ برای پرداخت بدهی هایش که بر اساس آمار فوربس دو و نیم میلیارد دلار است، باید تقریبا همه دارایی های ارزشمند خود را در بخش املاک بفروشد. این در حالیست که براساس تحلیل های واشنگتن پست دارایی های ترامپ به ویژه در بخش هتلداری و تفریحگاه ها بشدت در معرض آسیب ناشی از همه گیری کرونا و تبعات فعالیت سیاسی تفرقه برانگیز او بوده است.

 نویسنده نشریه نیویورکر نوشت ،به تازگی یک بانکدار نیویورکی که ترامپ را دهه هاست می شناسد درباره آینده ترامپ گفته است هیچ بانکی حتی دویچه بانک هم که به او وام می داد، حاضر به همکاری با ترامپ نخواهد بود. نام ترامپ به یک بدهکار بزرگ تبدیل شده است.

۱۷دی ماه همزمان با شمارش نهایی آرای مجمع گزینشگران در نشست مشترک مجلس نمایندگان و مجلس سنا، جمعی از هواداران ترامپ بنابر فراخوانی که وی در هفته های قبل برای حضور در واشنگتن دی. سی داده بود، با تحریک وی به ساختمان کنگره یورش بردند. برخی از خبرنگاران رسانه های غربی از قصد ترور و گروگانگیری مقامات ارشد آمریکایی در این هجوم خبر دادند. حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا ۵ کشته به همراه داشت که یک تن از آنان افسر پلیس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار جهان