گرایش به قاچاق با خودروهای شوتی افزایش پیدا کرده است

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: گرایش به قاچاق با خودروهای شوتی افزایش پیدا کرده و ستاد ملی مبارزه با قاچاق کالا باید تدابیر ویژه‌ای بیاندیشد.

«بهروز اکرمی» روز سه‌شنبه در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی افزود: گرایش به قاچاق با خودروهایی با عنوان شوتی به علت شرایط اقتصادی افزایش یافته است بنابراین این مهم نیازمند برنامه‌ریزی در سطح ملی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مالکان خودروهای قاچاق‌بَر با دستکاری در شکل خودرو مرتکب تخلف می‌شوند و با سرعت‌های غیرمجاز، سلامت سایر رانندگان را به خطر می‌اندازند و در سیستم اقتصادی نیز اختلال ایجاد می‌کنند.
اکرمی افزود: در گذشته خودروهای قاچاق‌بَر فقط در برخی استان‌ها فعال بود اما اکنون به بیشتر استان‌ها تسری یافته بنابراین ستاد ملی مبارزه با قاچاق کشور باید برای این مهم تصمیم‌گیری کند.
وی در ادامه اظهار داشت: ستاد ملی برای هزینه آنالیز مشتقات نفتی هنوز تصمیم شفافی نگرفته است.

رئیس پلیس امنیت و اقتصاد استان مرکزی نیز گفت: ارزش کشفیات قاچاق استان در دی ماه جاری، ۱۲۵ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال بوده است.
سرهنگ «محمدعلی سلگی» افزود: بیشترین فراوانی قاچاق کالا در دی‌ماه امسال، لوازم آرایشی به ارزش ۴۶ میلیارد ریال بوده است.
وی اظهارداشت: لوازم خانگی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال، لوازم بهداشتی به ارزش ۱۱ میلیارد و ۸۴۰میلیون ریال، پوشاک به ارزش ۱۱میلیارد و ۳۸۰میلیون ریال، ۲۸۰ عدد تبلت به ارزش پنج میلیارد و ۴۹۰میلیون ریال، عمده کالاهای قاچاق کشف شده در دی‌ماه امسال است.
وی اظهار داشت: از هفته گذشته طرح مقابله با خودروهای قاچاق‌بَر آغاز شده زیرا این نوع خودروها برای کشور معضل ایجاد کرده‌اند زیرا در گذشته این خوردها در برخی استان‌ها فعال بودند اما اکنون جنوب، غرب و حتی استان‌های شمال هم با این معضل درگیر هستند.
مدیرکل جمع آوری و فروش املاک تملیکی استان مرکزی نیز گفت: امسال۳۵۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان برای ۲ هزار ردیف کالا در ۳۰۰ پرونده امحا شد.
«امیر محمدپور» افزود: امسال برای ۱۰۰ پرونده با ۶۰۰ ردیف کالا، ۱۵۰ میلیارد ریال استرداد انجام گرفته است.
استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها