تشدید تنش سیاسی در رژیم صهیونیستی؛گانتس خواستار اتحاد علیه نتانیاهو شد

تهران- ایرنا- در ادامه تنش سیاسی میان احزاب رژیم صهیونیستی «بنی گانتس» وزیر دفاع این رژیم و رئیس حزب آبی - سفید، با ابراز ندامت از همکاری در کابینه بنیامین نتانیاهو ، ۶ حزب سیاسی را به اتحاد برای سرنگون کردن او از قدرت دعوت کرد.

به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا کانال رسمی رژیم صهیونیستی موسوم به «کان» اعلام کرد که  این فراخوان عصر دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور گانتس اعلام شد.

گانتس با اشاره به نقش خود در دولت نتانیاهو گفت: من اشتباه کردم که با دولت او همکاری کردم و اکنون همه کسانی را که به اسرائیل اهمیت می دهند به اتحاد دعوت می کنم.

وی خطاب به سران ۶ حزب سیاسی این رژیم گفت: منیت را کنار بگذارید و متحد شوید تا نتانیاهو -کسی که من و شما را فریب داد- برکنار شود.

او گفت: بهتر است که با هم دیداری داشته باشیم و نقاط مشترک  خود را پیدا کنیم، بیایید  از همین فردا این کار را شروع کنیم. او سران این احزاب را به جلسه امروز سه شنبه ساعت ۱۸ عصر به وقت محلی دعوت کرد.

حزب گانتس در نظرسنجی های اخیر تعداد آرای کمی را کسب کرد. این در حالی است که برخی از رای دهندگان معتقدند که  حزب آبی-سفید در انتخابات آینده کنست (پارلمان) که قرار است در ۲۳ مارس (۳ فروردین ۱۴۰۰) برگزار شود کمتر از ۳.۲۵٪ آرا را به دست خواهد آورد.

نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی ۱۲ آذرماه گذشته با اکثریت آرا به کلیات طرح انحلال خود رای داد.

 طبق قانون با انحلال پارلمان، انتخاب زودهنگام پارلمان طی ۹۰ روز برگزار می شود و این چهارمین انتخابات کنست در کمتر از ۲ سال گذشته است.

 پارلمان رژیم صهیونیستی ۲۳ آذرماه ۹۸ نیز به علت وجود اختلافات سیاسی به وجود آمده میان احزاب و ناتوانی رهبران در تشکیل کابینه، طرح انحلال کنست را تصویب کرد.

با وجود اختلافات ریشه‌ای و حل نشدنی در مدت یک سال گذشته میان احزاب و رهبران سیاسی رژیم صهیونیستی، پارلمان تصمیم به برگزاری انتخابات چهارم گرفته است.

اختلاف اصلی حزب آبی - سفید و لیکود به عنوان احزابی که بیشترین شمار نمایندگان در کابینه ائتلافی را دارند، تصویب بودجه بود، حزب تحت رهبری نتانیاهو بر این باور بود که بودجه باید یکساله تصویب شود، اما حزب تحت رهبری گانتس عقیده داشت،لایحه بودجه می بایست ۲ ساله و مطابق با توافق کابینه انجام گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار جهان