شورای فرهنگ عمومی باید سرمایه‌های اجتماعی را تقویت کند

قزوین - ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام ‌جمعه قزوین با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی باید زمینه تقویت سرمایه‌های اجتماعی را فراهم کند،افزود: برای تحقق این مهم باید افزایش اعتماد عمومی از سوی این شورا در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز سه‌شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: بررسی و رصد وضعیت سرمایه‌های اجتماعی، ذیل شورای فرهنگ عمومی گامی ارزشمند و مهم است و ‌باید با مطالعه و رصد، جایگاه استان را در این حوزه مشخص کرده و چشم‌انداز آینده را ترسیم کنیم.

وی اظهار داشت: باید در تمام عرصه‌های فرهنگی رویکرد ملی و بومی در پیش بگیریم و تقویت سرمایه‌های اجتماعی را با جدیت بیشتری در پیش بگیریم.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه اعتماد عمومی یک ثمره مهم از شجره طیبه سرمایه اجتماعی محسوب می‌شود،افزود: باید توجه داشت که صداقت عنصر اصلی شکل‌گیری اعتماد عمومی است.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین با بیان اینکه بی‌صداقتی اعتماد عمومی را دچار آسیب می‌کند، اضافه کرد: حضرت علی (ع) فرمودند اگر می‌خواهید به جایی برسید، راه آن صداقت است و مسیری غیر صداقت، بی‌راهه محسوب شده و کسانی که کوته فکر هستند به حیله و نیرنگ اقدام می‌کنند و این عناصر نامطلوب سرمایه‌های اجتماعی را به نابودی می‌کشانند.

آیت الله عابدینی، مساجد را مراکز تقویت سرمایه‌های اجتماعی عنوان کرد و افزود: مساجد، هیات های مذهبی، مراکز و اجتماعات دینی به عنوان مهم ترین مراکز ارتقا دهنده سرمایه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین تصریح کرد: در مسیر تقویت سرمایه‌های اجتماعی، کرامت حرف اول را می‌زند و اگر می‌خواهیم سرمایه‌های اجتماعی جایگاه والایی پیدا کند، ‌باید در پی تقویت کرامت که بسیار مورد تأکید خدای متعال است، باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها