۵۰ درصد مصدومان تصادفات درون شهری خراسان جنوبی موتورسواران هستند

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: ۵۰ درصد مصدومان تصادفات رانندگی درون شهری استان را راکبان موتورسیکلت تشکیل می‌دهند.

سرهنگ علیرضا عباسی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۸۳۷ موتورسوار بر اثر تصادفات درون شهری مصدوم و راهی بیمارستان شدند. 

وی با بیان اینکه از این آمار ۹ موتورسوار جان خود را بر اثر تصادف و شدت جراحت از دست دادند اظهار داشت: استفاده از کلاه ایمنی برای راکبان موتورسیکلت و ترک‌نشینان آن همواره مورد تاکید بوده و در صورت تخلف مشمول جریمه می‌شوند. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی قبل از این با اعلام اینکه جوانان عامل ۶۰ درصد تصادفات درون شهری این استان هستند گفت: استفاده از گوشی تلفن همراه یکی از علت‌های اصلی بروز تصادف‌ است.

وی افزود: با وجود آنکه آمار تصادفات رانندگی در معابر شهری خراسان جنوبی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد کاهش یافته اما نکته این است که متاسفانه در سال جاری تصادفات به طور عمده توسط قشر جوان صورت می‌گیرد که این موضوع نشان می‌دهد که جوانان باید قوانین رانندگی را بیشتر رعایت کنند.

عباسی با اشاره به هفت کشته و هزار و ۹۹ مجروح جوان در تصادفات درون شهری استان از ابتدای امسال بیان کرد: پلیس برای کنترل تصادفات با تخلفات حادثه‌ساز به شدت برخورد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha