نصب کنتور بر روی چاه‌های پروانه‌دار شهرستان جهرم الزامی است

شیراز-ایرنا- مدیر منابع آب شهرستان جهرم گفت: با هدف اجرای طرح احیا و تعادل بخشی سفره‌های منابع آب زیرزمینی، نصب کنتورهای حجمی آب بر روی همه چاه‌های پروانه‌دار این شهرستان الزامی است.

حسین تقی‌خانی، سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود طبق ماده ۱۲ قانون توزیع عادلانه آب مصوب سال ۱۳۶۱مجلس شورای اسلامی، نصب کنتور برای جلوگیری از برداشت‌های بی‌رویه و سنجش میزان خروجی آب چاه‌ها امری ضروری است.

وی اظهار داشت: با همت و همکاری بهره‌برداران، بر روی ۳۰ درصد از چاه‌های پروانه‌دار شهرستان جهرم کنتور نصب شده و برای دیگر بهره‌برداران اخطاریه‌های لازم صادر و تحویل آنها شده است که امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن همه چاه‌های پروانه‌دار جهرم و خفر مجهز به کنتور شود. 

به گفته تقی خانی، در حال حاضر حدود ۷۰۰ چاه کنتور حجمی آب دارد و ۲۰۰ چاه دیگر نیز در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: از بهره‌بردارانی که چاه‌های خود را به کنتور آب تجهیز کرده‌اند تقاضا داریم در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند تا دچار خسارت‌های احتمالی نشوند.

مدیر منابع آب شهرستان جهرم بیان داشت: همچنین در صورت مشاهده هر گونه دستکاری، تخریب یا... همه عواقب آن متوجه مالک است و ضمن پلمپ چاه از طریق مراجع قضایی پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

تقی خانی ادامه داد: کشاورزان می‌توانند در ساعات اداری، پرسش‌های خود را در مورد کنتورهای حجمی با شماره تماس ۰۷۱۵۴۴۴۹۸۶۶ با آقای تدین مطرح کنند. 

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها