بازداشت سارق در پله های هواپیما

تهران- ایرنا- پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از دستگیری سارقی خبر داد که با اقدام ضربتی در هنگام خروج از کشور دستگیر شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین ترکیان روز سه شنبه در تشریح این خبر افزود: با وقوع یک فقره سرقت پول، طلا، دلار و ساعت از منزل شهروند اصفهانی و شکایت مال باخته موضوع در دستور کار کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از بررسی های علمی و تخصصی و جمع آوری آثار بجا مانده از سارقان در صحنه جرم و به کارگیری یک سری اقدامات هوشمندانه هویت اصلی فردی که در این سرقت دست داشت را به دست آوردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه فرد مذکور از سارقان حرفه ای و سابقه دار منزل به شمار می آید گفت: کارآگاهان با اشرافیت اطلاعاتی و انجام تحقیقات گسترده علمی دریافتند متهم قصد دارد به همراه همسرش از فرودگاه امام خمینی (ره) کشور را به مقصد یکی از کشورهای خارجی ترک کند.

سرهنگ تُرکیان تصریح کرد: کارآگاهان پس از دریافت اطلاعات به دست آمده با اخذ نیابت قضائی به استان تهران رفته و در یک اقدام به موقع و ضربتی متهم را پیش از اینکه موفق به فرار از کشور شود دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم در مواجهه با مدارک و مستندات ارائه شده از سوی کارآگاهان به 20 فقره سرقت پول، طلا و دلار از منازل مردم با همکاری یکی از دوستانش اعتراف کرد اظهار داشت: براساس ارزیابی های صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه ارزش اموال به سرقت رفته بالغ بر 30 میلیارد ریال است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به دستگیری همدست متهم گفت: تاکنون تمام اموال باختگان شناسایی شدند و متهمان نیز پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

جان باختن 2 مأمور فداکار پلیس فارس 

سرهنگ کاووس محمدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: واحد گشت کلانتری 27 گلستان شیراز هنگام گشت زنی در مسیر کمربندی به سمت میدان صنایع، به یک دستگاه خودرو سواری با سه سرنشین مشکوک و دستور ایست می دهند.

وی با بیان اینکه سرنشینان خودرو بدون توجه به ایست مأموران اقدام به فرار می کنند، افزود: علی رغم هشدارهای مأموران انتظامی و اخطار با شلیک تیر هوایی در جهت متوقف کردن خودرو، سرنشینان خودرو به حرکت خود ادامه می دهند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: در هنگام تعقیب و گریز، خودرو ماموران انتظامی از مسیر منحرف و بر اثر برخورد شدید با موانع کنار بلوار، متأسفانه دو تن از مأموران به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست می دهند.

این مقام انتظامی ضمن تسلیت و تعزیت به خانواده این 2 مأمور فداکار نیروی انتظامی استان، تأکید کرد: شناسایی متهمان به صورت ویژه در دستور پلیس آگاهی استان قرار گرفته و اخبار تکمیلی متعاقبا" اعلام خواهد شد.

کشف 100 کیلو تریاک در یک عملیات مشترک پلیسی

با اقدامات اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز متمرکز بر روی عناصر حمل و نقل مواد مخدر مشخص شد، فردی در امر خرید و فروش مواد مخدر فعالیت دارد و به تازگی مقدار قابل توجهی تریاک از قاچاقچیان خریداری کرده و به وسیله یک خودرو نیسان وانت در حال انتقال آن به استان های مرکزی کشور از جمله استان البرز است.

بدون درنگ به منظور جلوگیری از پخش مواد مخدر در استان های مسیر، موضوع به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمان اطلاع داده شد و اکیپی از ماموران با پشتیبانی و هدایت اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز به محور مواصلاتی "رودبار-ایرانشهر" اعزام شده و به صورت نامحسوس اقدام به رصد و پایش خودروهای عبوری کردند که در نهایت خودرو نیسان وانت متهم مورد شناسایی قرار گرفته، در یک عملیات غافلگیرانه متوقف و راننده آن دستگیر شد.

بنابر این گزارش، در بازرسی از خودرو توقیف شده، 100 کیلو و 400گرم تریاک کشف شد که به همراه متهم تحویل مراجع قضائی شد.

سناریوی تکراری اعتماد و وقوع جرم سایبری 

سرهنگ محمدعلی فرهودی رئیس پلیس فتا استان قزوین از دستگیری مجرم سایبری که با سوءاستفاده از اعتماد چندین شاکی اقدام به سرقت و انتشار تصاویر خصوصی شاکیان کرده بود، خبر داد و گفت: با وصول چندین فقره پرونده با موضوع هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان تاکستان قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: در بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد کلیه تصاویر منتشر شده از شاکیان  پرونده در فضای مجازی، در یک صفحه واحد در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شده بود که این موضوع گویای این مطلب بود که عامل انتشار این تصاویر یک نفر بوده است.

سرهنگ فرهودی افزود: پس از بررسی مستندات موجود در پرونده، تلاش برای شناسایی مجرم ادامه پیدا کرد و پس از انجام اقدامات تخصصی و پلیسی مشخص شد کلیه شکاتی که تصاویر آنها در فضای مجازی منتشر شده، تلفن همراه خود را برای تعمیر نزد یک موبایل فروشی به امانت گذارده بودند و این موضوع خبر از دست داشتن مالک موبایل فروشی در ماجرای افشای تصاویر خصوصی شکات می داد.

وی تصریح کرد: ماموران پلیس فتا با انجام هماهنگی‌های قانونی ضمن دستگیری متهم ؛ وی را به پلیس منقل کردند، در تحقیقات انجام شده ادله دیجیتالی مرتبط با جرم از گوشی و سیستم رایانه وی استخراج شد و پرونده به همراه متهم جهت سیر مراحل قانونی ، به دادسرا تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتا استان قزوین خاطرنشان کرد: شهروندان از نگهداری تصاویر و فیلم های شخصی و خانوادگی در گوشی تلفن همراه خودداری کنند چرا که امکان به سرقت رفتن یا مفقودی دستگاه وجود دارد همچنین چنانچه دستگاه رایانه یا گوشی آنها نیاز به تعمیر دارد، تنها در مراکز مجاز و شناخته شده اقدام به تعمیر این وسایل کنند.

خاذی گردنبند طلا از دختر جوان با ترفند انتشار عکس های خصوصی

سرهنگ علی عباسی کسانی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: فرد شیادی که با تهدید انتشار تصاویر خانم جوانی در فضای مجازی اقدام به اخاذی یک گردنبند طلا از وی کرده بود، در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت خانمی مبنی بر اخاذی از وی در فضای مجازی توسط فردی ناشناس و تهدید به انتشار تصاویر و هتک حیثیت در شبکه‌های اجتماعی، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت. در تحقیقات اولیه کارشناسان مشخص شد متهم با وعده ازدواج و سوءاستفاده از اعتماد شاکی، به تعدادی از تصاویر خصوصی و شخصی شاکی دست پیدا می‌کند و سپس برای منتشر نکردن تصویر گردنبند طلای شاکی را طلب می‌کند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: دختر جوان از ترس منتشر شدن تصاویر، گردنبند طلای خود را تحویل متهم داده که در ادامه فرد اخاذ مبالغ بیشتری از دختر طلب می‌کند. به دلیل اهمیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و با انجام اقدامات فنی و پلیسی پسری 19 ساله مورد شناسایی قرار گرفت و طی عملیاتی دستگیر و به این پلیس منتقل شد.

سرهنگ کسانی تصریح کرد: متهم در ابتدا منکر جرم خود شد ولیکن پس از روبرو شدن با مستندات پرونده لب به اقرار گشود و با تحقیقات بیشتر مشخص شد که وی با مشاهده تصاویر دختر جوان، متوجه وجود یک‌رشته گردنبند طلا می‌شود و این موضوع منجر به وسوسه و طرح نقشه اخاذی از شاکی می‌گردد.


 

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =