پیکر پاک یادگار دفاع مقدس البرز در خانه ابدی آرام گرفت

کرج - ایرنا - آیین وداع، تشییع و خاکسپاری سردار شهید «غلامحسن دهقان آزاد» از یادگاران دفاع مقدس و مدافعان حرم اهل بیت (ع) روز سه شنبه با حضور همرزمان و خانواده شهدا در کرج برگزار شد و در خانه ابدی خود آرام گرفت.

سردار شهید «غلامحسن دهقان آزاد» که در سوریه به عنوان مدافع حرم حضور داشت، به دلیل شدت یافتن عوارض شیمیایی هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم، به کشور منتقل شد که پس از گذراندن یک دوره درمانی ، ۲۰ دی ماه جاری در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) تهران دعوت حق را لبیک گفت و شربت شهادت نوشید.

مراسم وداع با پیکر پاک این شهید  امروز از مقابل منزل شخصی وی در شهرک یاس کرج به  صورت کاروان خودرویی و با رعایت پروتکل های بهداشتی تا گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) حصارک کرج  برگزارشد و در کنار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در حاشیه این آیین با بیان اینکه خون شهدا موجب اقتدار پیش از پیش نظام است، گفت: راه و رسم شهدا گم شدنی نیست و با هر قطره خون شهدا پرچمی برافراشته می‌شود.

سلیمان رستمیان افزود: شهدای مدافع حرم از آرمانهای اسلام دفاع کردند و عاشقانه با مجاهدت های خود پرچم اسلام را در منطقه  و جهان برافراشته نگه داشته اند.
وی بیان داشت: اگر شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم نبودند اثری از  ارزش ها و نظام اسلامی  نبود، امروز برکات و خیرات خون شهدا قابل مشاهده است، دشمنان بدانند با خون هر شهید روز به روز ریشه های نظام اسلامی در جهان گسترده تر و محکم تر خواهد شد.

وی اظهار داشت: شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم مایه افتخار و مباهات ملت ایران هستند و امنیت حاکم در کشور مرهون خون پاک این شهدا  است.

مراسم بزرگداشت سردار شهید دهقان آزاد  نیز روز پنجشنبه  هفته جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت ۱۵.۳۰ تا ۱۷ بر سر مزار این شهید والامقام  در گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) برگزار می شود.

استان البرز بیش از پنج هزار شهید در دوران دفاع مقدس و مدافع حرم تقدیم آرمان های انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها