قوانین نظام صنفی در مقابله با تخلفات بازدارنده نیستند

اهواز - ایرنا - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: قوانین نظام صنفی که در اتحادیه‌ها و یا تعزیرات حکومتی تعریف شده برای برخورد با اصناف متخلف بازدارنده نیست و باید این قوانین اصلاح شود.

بهرام جباری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نظارت بر بازار شدت در حال انجام است بیان کرد: تنها نظارت بر بازار کافی نیست و باید قوانین برخورد با اصناف متخلف اصلاح شود تا عامل بازدارنده‌ای برای تخلفات صنفی باشد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۷۱ هزار و ۲۲۴ مورد بازرسی از اصناف خوزستان انجام گرفته گفت: دولت به کالاهای اساسی و نان یارانه پرداخت می‌کند و باید با قوانین سختگیرانه از هدر رفت هزینه‌های دولتی به نفع مردم جلوگیری کرد.

جباری ادامه داد: قیمت مصرف کننده بر روی کالاهای اساسی درج شده و در صورت عرضه کالا بیش از قیمت تعیین شده از سوی اصناف، برای آنها پرونده تشکیل خواهد شد.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون هشت هزار و ۱۸۵ مورد پرونده تخلف صنفی توسط بازرسان این سازمان در خوزستان تشکیل و به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت خوزستان ادامه داد: براساس مصوبه شورای تامین خوزستان ، واحدهای صنفی که کالای اساسی را خارج از شبکه عرضه کنند و یا گرانفروشی داشته باشند، پلمب خواهند شد و این مصوبه در استان در حال اجرا است.

با دستور وزارت صمت، سپاه و بسیج اصناف به همراه بازرسان سازمان صمت بر بازار نظارت دارند. دریک ماه گذشته بیش از ۲۰ انبار احتکار کالای اساسی در خوزستان کشف شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها