عرضه نرم افزار تخصصی برای کاهش هزینه تحقیقات شرکت های دارویی

تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی و عرضه نرم‌افزار تخصصی برای کاهش هزینه های تحقیقات شرکت‌های دارویی شد.

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی حاجی ابراهیمی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان در خصوص این نرم افزار گفت: این شرکت به صورت کلی تلاش دارد تا یک ارتباط موثر میان علوم زیستی مانند داروسازی و پزشکی و علوم حوزه رایانه برقرار کند،  مسائلی مانند فناوری اطلاعات حوزه سلامت، پرونده‌های الکترونیک، مشاوره‌های آنلاین، نسخه‌های  آنلاین و تبلیغات تخصصی در حوزه پزشکی و دارویی از جمله برخی محورهای فعالیت این شرکت را تشکیل می‌دهد.

وی بیان کرد: برای مسایلی در زمینه تبلیغات برخط شرکت‌های دارویی، پزشکی و تجهیزات پزشکی، حفره‌ها و چالش‌های وجود داشت و شرکت‌های سنتی تبلیغاتی نمی‌توانستند درک صحیحی از ماهیت محصولات این حوزه را به مخاطب، ارائه کنند. به همین دلیل، یک تیم فکری مجرب در این شرکت تشکیل شد و در این زمینه توافقات بسیار خوبی با شرکت‌های معتبر دارویی منعقد شد.

حاجی ابراهیمی تاکید بر ادامه تحقیقات در این شرکت، تصریح کرد: شرکت‌های داروسازی برای آزمایش مواد و داروهای مختلف روی گیرنده‌ای که در درون بدن قرار دارد، گاهی هزینه‌های گزافی را متحمل می‌شوند، آنها مواد مختلفی را که معمولاً قیمت بالایی هم دارد را آزمایش می‌کنند تا ببینند گیرنده های درون بدن به کدام یک از این مواد و داروها، واکنش مناسبی نشان می‌دهد.

این فعال دانش‌بنیان ادامه داد: بر این اساس این شرکت نرم‌افزاری در این زمینه طراحی کرد تا به واحد تحقیقات شرکت‌های دارویی کمک کند تا هزینه بسیار کمتری را متحمل شوند و پیش از آغاز تحقیقات، بدانند که از کدام مواد و داروها استفاده کنند،  این نرم‌افزار با یک چهارم قیمت پکیج‌های مشابه عرضه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم به جای اخذ وجه برای دریافت خدمات این نرم‌افزار کار به صورت برد برد انجام شود و خدمات دیگری از این شرکت‌ها دریافت کنیم،  در حال حاضر نیز این شرکت، برنامه‌های متنوعی را برای طراحی چند نرم افزار مختلف در این حوزه، در دست اجرا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش