سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال دربخش صنعت خمین سرمایه گذاری شد

خمین - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خمین گفت: سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال امسال در بخش صنعت این شهرستان سرمایه‌گذاری شده که نقش به سزایی در جهش تولید و ایجاد اشتغال داشته است.

محمدرضا سلیمانی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این میزان سرمایه‌گذاری مربوط به ۱۶ پروانه بهره‌برداری تولیدی و صنعتی است که با راه اندازی‌آن‌ها در مجموع ۲۵۰ فرصت شغلی جدید در این شهرستان فراهم شده است.
وی ادامه داد: ۳۰  جواز تاسیس صنعتی نیز در ۹ ماهه امسال در این شهرستان صادر شده که برآورد اشتغالزایی  آن‌ها پس از راه اندازی ۵۱۴ فرصت شغلی پایدار خواه بود.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خمین اظهار داشت: مجموع سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این واحدها در حوزه‌های مختلف صنعتی و تولیدی ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال  است.

سلیمانی یادوآر شد: چند طرح صنعتی بزرگ شامل شرکت خودروسازی، پتروشیمی و صفحه‌های خورشیدی و شماری از طرح‌های کوچک در خمین در دست انجام است که با تکمیل و راه اندازی آن‌ها در سال جاری، چهره صنعتی این شهرستان دگرگون می‌شود.

 جواز تاسیس صنعتی تمایل به سرمایه‌گذاری در یک منطقه  را نشان می دهد و بر اساس آن  سرمایه گذار باید نسبت به فرایند احداث واحد صنعتی اقدام کند ولی پروانه بهره‌برداری  هنگامی که کلیه عملیات ساختمانی واحد صنعتی به اتمام برسد و خط آزمایشی تولید واحد فعال شود، از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود.
۲۰۰ واحد تولیدی، صنعتی و معدنی در خمین وجود دارد که حدود ۲ هزار نیروی انسانی در آن‌ها فعالیت دارند.

خمین به مرکزیت شهری به همین نام درجنوب استان مرکزی و در فاصله ۷۲ کیلومتری اراک واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =