طرح آبرسانی ۷۵ روستای کردستان به بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - طرح آبرسانی به ۷۵ روستای کردستان با ۸۱۷ میلیارد ریال اعتبار، در قالب سی و ششمین هفته پویش" هر هفته الف_ب_ایران" با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، آیین بهره‌برداری از آبرسانی به این روستاها روز سه‌شنبه همزمان با سه پروژه دیگر در کشور با حضور بهمن مرادنیا استاندار کردستان و با دستور رضا اردکانیان وزیر نیرو و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان در آیین بهره‌برداری از این پروژه‌ها اظهار داشت: برای آبرسانی به این ۷۵ روستا، ۲۸۷ کیلومتر خطوط انتقال اجرا شد و با افتتاح این طرح‌ها، جمعیتی حدود ۱۰ هزار و ۴۸۰ خانوار معادل ۴۳ هزار و ۸۲۵ نفر از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

محمدحسین محمدی اضافه کرد: در این پروژه‌ها اصلاح و توسعه شبکه‌های آب روستایی به طول ۱۸۲ کیلومتر و خط انتقال آب به طول ۲۸۷ کیلومتر اجرا شد و در نتیجه آن ساکنان ۷۵ روستای استان به آب آشامیدنی سالم دسترسی یافتند.

وی به اشاره به احداث ۲۳ ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۲۴۹ لیتر بر ثانیه، یادآور شد: در قالب این پروژه‌ها و برای بهره‌برداری از آنها، ۶۵ باب مخزن ذخیره با ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب ایجاد، ۲۶ حلقه چاه، حفاری و تعداد ۱۴ دهنه چشمه نیز بهسازی شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کردستان، ظرفیت تامین آب در این پروژه‌ها را ۳۱۳ لیتر بر ثانیه اعلام کرد و اظهار داشت: در زمان اجرای این طرح‌ها برای ۴۰۴ نفر اشتغال ایجاد شد و اکنون بعد از بهره‌برداری نیز برای ۴۳ نفر شغل ایجاد شده است.

امروز با حضور وزیر نیرو همزمان چهار پروژه آبرسانی با اعتبار ۱۱۱ میلیارد تومان در استان‌های کردستان(۷۵ روستا)، زنجان (۱۵ روستا)، البرز (۸ روستا) و همدان( ۲ روستا) به بهره‌برداری رسید.

از آغاز یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در اسفند سال گذشته آبرسانی پایدار به ۲۱۷ روستا با جمعیت بیش از ۸۶ هزار نفر انجام شده است.

کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در استان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها