تشکیل شورای آموزش عالی از تصمیمات جزیره‌ای جلوگیری می‌کند

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه ایلام با اشاره به تشکیل اولین شورای آموزش عالی استان در دانشگاه ایلام، گفت: با استفاده از ساز و کار این شورا می‌توان از اتخاذ تصمیمات ‌جزیره‌ای جلوگیری کرد.

به گزارش ایرنا، محمد علی‌اکبری روز سه‌شنبه در اولین نشست شورای آموزش عالی استان ایلام اظهار داشت: مجموعه آموزش عالی استان با همدلی و همراهی و با استفاده از ادبیات مشترک در طول چند سال گذشته توانسته است به خوبی برنامه‌ها و اهداف مشترک را پیش ببرد، لذا اصطلاح خانواده آموزش عالی ایلام یک مفهوم جا افتاده در سطح ملی و استانی است.

وی افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور تمرکززدایی، شبکه‌سازی، هم‌افزایی موسسات آموزش عالی در استان و مشارکت هر چه بیشتر موسسات در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی، ایجاد تناسب و توازن در توسعه موسسات، کاهش بوروکراسی ناشی از تصمیم‌گیری‌ها و ایجاد هماهنگی و تبادل تجربیات میان ساختارهای آموزش عالی،  شورایی تحت عنوان شورای آموزش عالی در هر استان راه‌اندازی کرده است.

رییس دانشگاه ایلام یادآور شد: وزارت علوم با تسهیل در روند کار و تقویت شوراهای استانی آئین‌نامه مربوطه را برای استانداران، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است.

علی اکبری گفت: ارائه سیاست‌ها و شاخص‌های کلان آموزش عالی مرتبط با طرح مدیریت استانی آموزش عالی، بررسی، تصویب  و ابلاغ وظائف و اختیارات مدیریت استانی آموزش عالی از برنامه های این شورا است.

وی اضافه کرد: همچنین پیگیری، نظارت و ارزشیابی نحوه اجرای صحیح طرح مدیریت آموزش عالی در مقیاس استانی و بررسی مشکلات و تعیین راهکار برای حل و رفع آنها و جلوگیری از انحرافات احتمالی از دیگر وظایف شورای مدیریت آموزش عالی استان است.

رییس دانشگاه ایلام یادآور شد: با استفاده از سازوکار این شورا، از تصمیمات ‌جزیره‌ای جلوگیری و با کسب حمایت وزارت علوم و همکاری و تعامل بیشتر، گام‌های موثری برای حل مشکلات و معضلات  آموزش عالی استان برداشت.

وی افزود: کاهش تعداد دانشجویان و همکاری بهتر برای برگزاری آزمون‌ها، توسعه آموزش مجازی، برگزاری کمسیون موارد خاص استانی، فعالیت در هیات نظارت و ارزیابی استان، انتقال تجربیات پژوهشی، جابجایی و انتقال اعضای هیات علمی، حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی از دیگر نتایج تشکیل این شورا است.

دانشگاه ایلام با ۶ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا و ۲۰۰ عضو هیات علمی، ۳۲ گروه آموزشی دارد و در سال ۱۳۷۰ در سفر مقام معظم رهبری به استان ایلام از دانشکده زیر مجموعه دانشگاه رازی کرمانشاه به دانشگاه ارتقا یافته است.

استان ایلام در مجموع ۳۶ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد که ۲۶ هزار دانشجو در این مراکز دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha