۴۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان شیروان پرداخت شد

بجنورد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شیروان گفت: در ۹ ماه نخست امسال ۴۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط بانک قرض الحسنه مهر برای مددجویان تحت پوشش این نهاد در شهرستان پرداخت شد.

مرتضی صفی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با این میزان تسهیلات پرداخت شده برای ۱۰۲ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است که تسهیلات در قالب طرح های انفرادی و کارفرمایی و در رسته دام سبک، کسب و کارگاه مدرن تولید بلوک سیمانی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه اشتغال ایجاد شده برای جامعه هدف کمیته امداد در قالب تسهیلات ارزان قیمت است گفت: یکی از اهداف مهم چنین اقدامی کمک به کاهش بخشی از مشکلات اقتصادی مددجویان ساکن این مناطق در شهرستان است. 

صفی پور به نظارت و بازرسی به طرح‌های اشتغال ایجاد شده برای جامعه هدف اشاره کرد و افزود: طرح‌های اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت شده و با فعال شدن سامانه نظارت بر این طرح‌ها افزایش پیدا کرده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شیروان به ایجاد اشتغال خانگی به عنوان اولویت نخست این نهاد حمایتی اشاره کرد و گفت: توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار با تکریم و حفظ و حرمت مددجویان یکی از اهداف اصلی این نهاد است.

هم اکنون ۱۷ هزار و ۲۹۲ نفر مشتمل  بر ۹ هزار و ۳۰۷ خانوار در شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها