وضعیت قرمز هوای اصفهان وارد پنجمین روز متوالی شد

اصفهان- ایرنا- مرکز پایش و کنترل هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان روز سه‌شنبه وضعیت آلودگی کلانشهر اصفهان را در تمامی ایستگاه های سنجش قرمز و میانگین شاخص کیفیت هوا را ۱۷۲ اعلام کرد و بر اساس این گزارش هوای امروز این منطقه یکی از ناسالم‌ترین روزهای سال جاری و مانند چهار روز گذشته است.

براساس این گزارش، میانگین کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمدآباد ۱۸۴، خیابان پروین ۱۶۶، رهنان ۱۶۰، کاوه ۱۷۵، میرزا طاهر ۱۶۹ ،فلکه فیض ۱۷۷، خیابان‌های رودکی و استانداری به ترتیب ۱۶۹ و ۱۸۲، مادی فرشادی ۱۶۸ و میدان انقلاب ۱۷۵ و بزرگراه شهید خرازی ۱۷۱ در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروههای سنی قرار دارد.

همچنین براساس اعلام این مرکز، میانگین کیفی هوا در شهرستان‌های شاهین شهر با شاخص ۱۲۱، خمینی‌شهر با شاخص ۱۴۱ و نجف آباد با شاخص ۱۳۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.در جدول زیر رنگ های قراردادی برای هر گروه  وضعیت هوا نشان داده شده است. 

جدول شاخص کیفی هوا

  Air Quality Index

   (A Q I)   

           وضعیت               

 Pollution

Standard

Index

 (P S I)
 

۵۰ -  ۰

پاک 

۵۰ - ۰
۱۰۰ - ۵۱

سالم 

۱۰۰ - ۵۱ 
۱۵۰ - ۱۰۱

ناسالم برای گروههای حساس 

 ۲۰۰ - ۱۰۱
 ۲۰۰ - ۱۵۱

ناسالم برای عموم 

 ۲۰۱-۳۰۰ بسیار ناسالم

 ۲۰۱-۳۰۰

  بالاتر از۳۰۰

خطرناک 

 بالاتر از۳۰۰ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها