عامل انتشار تصاویر شکار در فضای مجازی میاندوآب دستگیر شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: فرد متخلفی که تصاویر متعددی از شکار و صید غیرمجاز خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

علیرضا بقالی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی انتشار مکرر تصاویری از شکار و صید این فرد متخلف در فضای مجازی که موجب خدشه‌دار شدن افکارعمومی و دوستداران طبیعت و حیات وحش این شهرستان شده بود، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست موفق به شناسایی فرد متخلف شدند.

وی افزود: با پیگیری و کشف ابعاد این تخلف، ضمن اخذ مجوز بازرسی از منزل این فرد از سوی مقام ذیصلاح قضایی، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست با همکاری ماموران انتظامی موفق به کشف ۶ قطعه کبک، چهار قطعه باقرقره و حدود هشت کیلوگرم گوشت شکار پرنده شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب اضافه کرد: همچنین تعدادی آلات و ادوات صید و شکار شامل ۲رشته تور ماهیگیری، ۲ قبضه سلاح شکاری، تعدادی فشنگ و متعلقات نیز از منزل این متخلف باسابقه کشف شد.

بقالی گفت: شکارچی متخلف با تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد و از بابت ضرر و زیان وارد آورده به محیط زیست محکوم به پراخت بیش از ۵۰۰ میلیون ریال شد که با دادخواست قضایی و پیگیری های حقوقی قابل وصول است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب با تاکید بر اثرات سوء اجتماعی انتشار این گونه تصاویر در فضای مجازی و تقبیح آن، بیان کرد: در سال جاری این دومین تخلفی است که در حوزه فضای مجازی در این شهرستان شناسایی و پیگیری شده و در آینده نیز چنین افرادی از مجازات‌های قانونی این اقدام در امان نخواهند بود.

میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها