غلامی: پیگیر تامین اعتبار برای افزایش حقوق کارمندان وزارت علوم هستیم

تهران-ایرنا- وزیر علوم تحقیقات و فناوری از مکاتبات خود با سازمان برنامه و بودجه برای افزایش حقوق کارکنان این وزارتخانه خبر داد و گفت: به صورت مستمر پیگیر تامین اعتبارات افزایش حقوق کارمندان وزارت علوم هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «منصور غلامی» که امروز سه شنبه برای پاسخ به سوال ملی رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی‌آباد در جلسه علنی مجلس حضور یافته بود، با اشاره به اقدامات وزارت علوم در زمینه حقوق کارکنان وزارتخانه متبوع خود گفت: در پایان سال گذشته بخشنامه‌ای از سوی سازمان برنامه و بودجه صادر شد که بر اساس آن افزایش امتیازات فصل ۱۰ قانون خدمات کشوری برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون خدمات کشوری می‌شد و این بخشنامه‌ یاد شده توسط مسئولان ذیربط بررسی شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به اینکه کارکنان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تابع ضوابط مصوبات هیأت امنا هستند، از سازمان امور استخدامی کشور استعلام شد که این افزایش حقوق می‌تواند صورت گیرد یا خیر.

به گفته غلامی طبق پاسخ سازمان امور استخدامی، با افزایش میزان ۳۰ درصد از ۵۰ درصد حقوق کارکنان آموزش عالی معادل ۵۰ درصد کارکنان خدمات کشوری موافقت شد لذا حکم مربوط به این موضوع از یک اسفند ماه سال ۹۸  صادر شد و عملا برابری حقوق کارکنان آموزش عالی و کارکنان خدمات کشوری صورت گرفت و با توجه به اینکه بار مالی این موضوع بعد از قانون بودجه سالانه به وجود آمد مقرر شد این مهم از بودجه مراکز آموزش عالی اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مجموعه وزارت بهداشت افزایش بیشتری انجام داد و از سوی دیگر ‌گروهی این دو وزارتخانه در قانون احکام دائمی وجود داشت، همکاران تقاضای افزایش حقوق دیگری داشتند که طبعاً بالاتر از حقوق کارکنان خدمات کشوری قرار می‌گیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در بخش اول پرداخت‌ها صورت گرفت و حقوق‌ها برابر حقوق کارکنان خدمات کشوری شد، گفت: با توجه به اینکه همکاران انتظار بیشتری داشتند، برای تأمین درخواست آنها نامه نگاری‌ها با رئیس سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت تا همسان‌سازی حقوق و مزایای کارکنان وزارت علوم با دانشگاه علوم پزشکی بررسی و محقق شود.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق کارکنان قبل انجام شده بود، گفت: بعد از تصویب لایحه بودجه طبیعتاً همان مقدار اول را از منابع داخلی خود داخلی دانشگاه‌ها تامین کردیم و لذا برای افزایش مرحله دوم نیاز به منابع جدید داشتیم و با توجه به اینکه افزایش نوبت بعد از نظر ما ضروری به نظر می‌رسد مکاتبات خود را با سازمان برنامه ادامه دادیم و در تاریخ ۵/۸/۹۹ درخواست کردیم که سازمان برنامه و بودجه عنایت داشته باشند تا بتوانیم افزایش حقوق را اعمال کنیم.

غلامی گفت: با توجه به اینکه این درخواست افزایش حقوق بعد از تصویب بودجه سالانه بود، مکاتبه‌ای در تاریخ ۵ آبان ماه سال جاری با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت تا منابع لازم اختصاص یابد، همچنین در تاریخ یازدهم‌ آبان ماه امسال نیز نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهوری ارائه شد تا کارگروهی بین دو وزارتخانه به عنوان مسئول همسان‌سازی حقوق کارکنان تشکیل شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم تصریح کرد: بر این اساس در تاریخ ۱۰ آذر ماه سال جاری به هیأت‌های امنا ابلاغ شد، آیین‌نامه مربوط به افزایش دوم نیز تهیه شود تا در صورت تأمین منابع اجرایی شود؛ طی چند ماه ۳ جلسه با رئیس سازمان بودجه و معاونین این مجموعه برگزار شد تا تأمین مالی صورت گیرد اما آنها تأمین منابع را اهاله به قانون بودجه کردند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر این اساس درخواست شد تخصیص ۱۱۰ درصدی برای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی صورت گیرد تا مشکلات کمتری ایجاد شود؛ همچنین در تاریخ ۱۶ دی ماه سال جاری با رئیس سازمان برنامه و بودجه مکاتبه دیگری صورت گرفت تا فرمول حاصله از سوی هیأت امنا نیز بررسی شود که از سوی این سازمان مورد موافقت قرار گرفت و تأمین اعتبار نیز موظف به بودجه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی شد لذا دانشگاه‌ها در حال بررسی تأمین منابع مالی خود هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار سیاست