خبر وزارت خارجه آمریکا درباره پایان دوره ترامپ جنجال‌آفرین شد

تهران – ایرنا -  قرار گرفتن صفحه ای بر روی تارنمای وزارت امورخارجه آمریکا مبنی بر اینکه دوره ریاست جمهوری دونالدترامپ در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱(22 دی) به پایان رسید، جنجال آفرین شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، رسانه های خبری غربی و شبکه های اجتماعی توئیتر، تصویری از صفحه وزارت خارجه آمریکا را بازتاب دادند که در آن دوره دونالد ترامپ و مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ (22 دی ماه 1399) به پایان رسیده است،این صفحه اگرچه در اندک زمانی حذف اما به قدری خبرساز شد که مایک پمپئو وزیر امورخارجه کنونی آمریکا دستور تحقیقات دراین زمینه را داد.

تارنمای خبری نیویورکی «بازفید نیوز» (BuzzFeed News ) دراین باره نوشت: دو دیپلمات آمریکایی آگاه به این ماجرا به این رسانه گفتند که یک کارمند ناراضی وزارت امورخارجه آمریکا اقدام به تغییر صفحه زندگی نامه ترامپ و مایک پنس کرده که در آن یادآور می شود دوره ریاست جمهوری و معاونت ریاست جمهوری این دو مقام در روز دوشنبه (روز گذشته) به سر رسید، یعنی ۹ روز پیش از مراسم تحلیف  جو بایدن. 

بازفیدنیوز درادامه نوشت: تغییر در مورد تاریخ به سر آمدن دوره ریاست جمهوری و معاونت رئیس جمهوری ترامپ و مایک پنس بر روی سایت وزارت خارجه آمریکا بدنبال شورش و حمله هواداران ترامپ به کنگره، روی می دهد؛ پیامدهایی که هم اکنون روند استیضاح دوباره ترامپ و فعال کردن متمم بیست و پنجم قانونی اساسی آمریکا برای خلع ید ترامپ به همراه  داشته است.

این گزارش می افزاید: یکی از دو دیپلمات آمریکایی (بازفیلد نیوز اشاره ای به نام آنها نکرد) به بازفیلد نیوز گفت که مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا دستور تحقیقات دراین زمینه را داده است.

۱۷ دی ماه همزمان با شمارش نهایی آرای مجمع گزینشگران در نشست مشترک مجلس نمایندگان و مجلس سنا، جمعی از هواداران ترامپ بنابر فراخوانی که وی در هفته های قبل برای حضور در واشنگتن دی.سی داده بود، و با تحریک وی به ساختمان کنگره یورش بردند ، برخی از خبرنگاران رسانه های غربی از قصد ترور و گروگانگیری مقامات ارشد آمریکایی دراین هجوم خبر دادند، حمله هواداران ترامپ به کنگره آمریکا ۵ کشته از جمله یک افسر پلیس را به همراه داشت.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =