پرونده یک هزار زن سرپرست خانوار بهزیستی زنجان پایش می‌شود

زنجان - ایرنا - معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: پایش پرونده‌های دفتر توانمندسازی خانواده و زنان از آذر امسال با هدف پایش نزدیک به یک‌هزار جلد پرونده خانوارهای ورودی جدید به انضمام خانواده‌های دارای فرزند چندقلوی معیشت بگیر که از سال ۹۷ تحت پوشش سازمان قرار گرفته اند، آغاز شده است.

سلمان حسینی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون ۹۰ درصد پرونده‌های واجد شرایط پایش شده و مابقی پرونده ها نیز در دست انجام است.

وی اه کرد: برنامه پایش پروندهای اجتماعی گروههای هدف  به منظور ارتقا و جهت دار کرن  خدمات مددکاری و مشاوره ای و ساماندهی فعالیت های مددکاران در راستای توانمند سازی و حمایت خدمت گیرندگان اجرا می شود.

این مسوول ادامه داد: پایش پرونده های اجتماعی خدمت گیرندگان با محوریت پرونده خانواده های تحت پوشش و پرونده گروههای همیار، انجام می گیرد.

وی با اشاره به ارائه خدمات به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی گفت: هم اکنون حدود پنج هزار زن سرپرست خانوار و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از خدماتی چون ودیعه مسکن، مستمری،  پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان عضو خانواده‌های تحت حمایت، پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر را می توان به عنوان دیگر خدمات ارائه شده ذکر کرد.

حسینی افزود: یکی از مهمترین مراحل موفقیت یک برنامه، میزان اثر بخشی و دستیابی آن برنامه به اهداف از پیش تعیین شده است  که  این برنامه برای تمامی  فعالیت ها و خدمات از جمله  فعالیت های مددکاری در رابطه با خانواده های خدمت گیرنده و پرونده های اجتماعی آنان انجام می گیرد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان  هدف از پایش پرونده ها را ساماندهی فعالیت های  مددکاران در راستای توانمند سازی خانواده های تحت پوشش عنوان کرد.

به گفته این مسوول، تحقق خروج حداقل ۱۰ درصدی خانواده های تحت پوشش، ارزیابی، ارتقا و جهت دار  کردن  خدمات  مددکاران اجتماعی، شناسایی و رفع نواقص و چالش های موجود و بهبود کیفیت طرحهای در حال اجرا، بررسی میزان اثر بخشی طرح ها و برنامه های در حال اجرای دفتر توانمند سازی  خانواده و زنان از دیگر اهداف اجرای این برنامه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =