۲۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84182550
۰ نفر

برچسب‌ها

رایزنی روسای ستاد ارتش روسیه و آمریکا درباره امنیت جهانی

مسکو -ایرنا - روسای ستاد مشترک ارتش روسیه و آمریکا درباره مسائل مربوط به امنیت جهانی گفت و گو کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت دفاع روسیه، والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در تماسی تلفنی، درخصوص مسائل امنیتی و حفظ ثبات جهان گفت و گو و رایزنی کردند.  

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این گفت و گوی تلفنی به ابتکار طرف آمریکایی صورت گرفت و در آن گراسیموف و میلی مسائل و موضوعات مورد علاقه دو طرف ازجمله تامین امنیت و ثبات در مناطق مختلف جهان را بررسی کردند.  

جزییات بیشتر این گفت و گوی تلفنی اعلام نشده است.

روابط روسیه و آمریکا تیره است و واشنگتن تاکنون بیش از ۹۰ بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد شهروندان و شرکت های روسی وضع کرده است.

دو کشور در عرصه های مهمی همچون ثبات راهبردی جهان که شامل موازنه راهبردی قوا می شود اختلاف دارند و روسیه در مورد استقرار موشک های جدید آمریکایی در منطقه اروپا و نیز در خاور دور ازجمله در ژاپن هشدار داده است.

وزارت دفاع روسیه اخیرا برنامه استقرار تسلیحات جدید موشکی و پدافند موشکی در این کشور در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد و انتظار می رود تسلیحات جدید ازجمله سامانه پدافند موشکی اس-۳۵۰ به ارتش این کشور تحویل و دو هنگ پدافند موشکی روسیه نیز به تسلیحات پدافند موشکی اس-۴۰۰ مجهز شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =