رشد ۲ درصدی تولید پودر شوینده در ۹ ماهه امسال

تهران- ایرنا- بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۴۸۰ هزار تن پودر شوینده از ابتدای امسال تا پایان آذرماه و رشد دو درصدی آن در هم‌سنجی با پارسال است.

به گزارش ایرنا، بررسی آمارهای تولید ۱۶ محصول منتخب صنعتی در ۹ ماهه امسال حاکی از رشد تولید ۱۱ محصول و کاهش تولید پنج محصول دیگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

در این مدت تولید داروی انسانی با رشد ۱.۸ درصدی به ۳۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون عدد رسید.

در ۹ ماهه امسال کارخانجات داخلی ۳۹۹ هزار و ۹۰۰ تن کارتن (رشد ۱.۳ درصدی)، ۶۰۷ هزار و ۳۰۰ مترمکعب نئوپان (رشد ۱۲.۷ درصدی)، یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۷۰۰ تن فیبر (رشد ۳.۶ درصدی)، ۴۸۳ هزار و ۷۰۰ تن روغن صنعتی و موتور تصفیه اول (رشد ۸.۸ درصدی)، ۱۰۳ هزار و ۴۰۰ تن دوده (رشد ۱۸.۸ درصدی) و ۴۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تن محصولات پتروشیمی (رشد ۸.۶ درصدی) تولید کردند.

در این مدت، همچنین یک میلیون و ۶۳ هزار و ۹۰۰ تن روغن ساخته شده نباتی و ۷۵۲ هزار و ۱۰۰ تن کاغذ توسط کارخانجات داخلی تولید شد که به ترتیب افت ۲۶.۵ درصدی و کاهش ۳.۲ درصدی داشته است.

الیاف اکریلیک، صدرنشین رشد تولید

برپایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، تا پایان آذرماه سه هزار و ۸۰۰ تن الیاف اکریلیک در کشور تولید شد که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۴۰۸.۴ درصدی و بیشترین رشد را در بین محصولات منتخب صنعتی نشان می‌دهد.

در گروه محصولات نساجی، همچنین تولید ۲۰۱ هزار و ۱۰۰ تن نخ فیلامنت پلی استر (افت ۹.۷ درصدی)، ۱۶۶ هزار و ۳۰۰ تن الیاف پلی‌استر (افت ۶.۳ درصدی) و ۲۰۶ هزار و ۲۰۰ تن نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی (رشد ۲۳.۶ درصدی) قابل توجه است.

بر اساس این گزارش، تولید ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار فوت مربع چرم (کاهش ۱۴.۶ درصدی) ‌ و ۹۹ میلیون و ۸۰۰ هزار زوج انواع کفش و پاپوش (رشد ۱.۲ درصدی) تا پایان آذرماه به ثبت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار اقتصاد