فوت دو نفر در جاده تربت‌جام - فریمان ارتباطی با زلزله دیشب ندارد

مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: فوت دو نفر در جاده تربت‌جام - فریمان ارتباطی با زلزله ۴.۲ ریشتری دیشب در این نقطه ندارد زیرا ناشی از سانحه رانندگی بوده است.

حجتعلی شایانفر روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا صحت خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر ریزش سنگ از کوه در پی زمین‌لرزه، برخورد آن با یک دستگاه خودروی سواری پراید، واژگونی و جانباختن دو سرنشین و جراحت یک سرنشین دیگر را رد و بیان کرد: اظهارنظر کارشناسی در این خصوص باید توسط پلیس راه ارائه شود. 

وی افزود: طبق اعلام فرمانده پلیس راه استان خراسان رضوی محل وقوع تصادف در جاده "اسدآباد"به فریمان بوده و ساعت چهار بامداد امروز یعنی ساعت ها پس از وقوع زلزله رخ داده است.

 مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: تا این لحظه هیچگونه خسارت جانی از بابت زلزله  ۴.۲ ریشتری دیشب که کانون آن سفیدسنگ واقع در جنوب مشهد بود گزارش نشده است ولی نیروهای امدادی همچنان در حالت آماده‌باش هستند. 

وی گفت:  زلزله دیشب خسارتی به شبکه‌های برق، آب ،گاز و مخابرات شهرستان فریمان وارد نکرده و خدمات‌رسانی بدون هیچگونه اختلالی در جریان است.

شایانفر افزود: در پی زلزله شب گذشته به  احتمال ترکهایی در برخی از ساختمانهای خشتی ایجاد شده است .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: زمین لرزه شب گذشته سفیدسنگ خراسان رضوی که در شهرهای مشهد و فریمان احساس شد هیچگونه آسیب جانی در پی نداشت. 
دکتر شاپور بدیعی افزود:  پس از وقوع زمین لرزه به دستور رییس دانشگاه حوزه مدیریت بحران تشکیل و دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز به حالت آماده‌باش در آمد و بررسی های میدانی به منظور ارزیابی خسارات و صدمات وارده در مناطق هدف صورت گرفت ولی هیچ موردی از آسیب گزارش نشد. 
وی ادامه داد: از لحظات اولیه وقوع زمین لرزه مراکز درمانی مشهد و فریمان برای ارائه خدمات احتمالی به حالت آماده‌باش درآمدند. در این زمین لرزه تنها چند نفر به دلیل ترس هنگام فرار دچار آسیبهای سطحی شدند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مدیریت بحران دانشگاه صبح امروز ۲۳ دی ماه در فریمان تشکیل جلسه داد و همچنین اورژانس ۱۱۵ دانشگاه در حال آماده‌باش است تا در صورت نیاز به شهروندان خدمات‌رسانی لازم صورت گیرد.
زمین لرزه‌ا ۴.۲ ریشتر ساعات ۲۲ و ۵۷  دقیقه و ۴۹ ثانیه دیشب در عمق ۹ کیلومتری زمین در کانون منطقه سفیدسنگ شهرستان فریمان رخ داد.

فروردین سال ۱۳۹۶ زمین لرزه‌ای ۶.۲ ریشتری در همین منطقه چهار روستا را تخریب کرد و دو کشته و ۱۷ زخمی برجای گذاشت. 

فریمان در فاصله ۶۵ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها