۶۲ درصد گلزار شهدای گمنام خراسان شمالی ساماندهی شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: ۶۲ درصد گلزار شهدای گمنام استان که در ۳۲ نقطه این خطه به خاک سپرده شده‌اند، ساماندهی شده‌ است.

امیر سرتیپ محمد نجاتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار شهدای گمنام دفن شده در استان را ۷۲ شهید عنوان کرد و گفت: تاکنون گلزار  این شهدا در ۲۰ نقطه ساماندهی شده است.

وی افزود: ساماندهی گلزار شهدا در ۱۲ نقطه استان هم در حال اجرا است که ساخت یادمان ها بین ۳۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفـت: گلزار شهدای گمنام در شهرهای تیتکانلو و شوقان،  دانشگاه پیام نور، دانشگاه بجنورد، بوستان دو برار در بجنورد فقط تا مرحله طراحی یادمان ها پیش رفته است.

وی افزود: گلزار شهدای دهکده مقاومت بسیج بجنورد نیز تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی با بیان اینکه برای ساماندهی هر گلزار شهدا دست کم سه تا پنج میلیون ریال اعتبار مورد نیاز است اظهار داشت: تلاش می کنیم تا گلزار شهدایی که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند،  به پایان برسانیم.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha