استاندار: میزان بهره‌مندی روستاییان کردستان از آب شرب سالم ۷۰ درصد است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با افتتاح آبرسانی به ۷۵ روستا، میزان بهره‌مندی جمعیت روستایی این استان از آب شرب سالم و بهداشتی به ۷۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از آبرسانی به ۷۵ روستای کردستان که با حضور وزیر نیرو و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: با آبرسانی به این ۷۵ روستا، بیش از ۴۳ هزار نفر در روستاهای این استان از آب شرب سالم بهره‌مند ‌شدند.

وی با بیان اینکه تامین آب شرب بهداشتی، سلامتی و نشاط را برای مردم روستایی استان به ارمغان دارد، اضافه کرد: انتظار داریم وزارت نیرو با توجه ویژه‌تری به کردستان، زمینه ارتقا جمعیت روستایی بهره‌مند از آب شرب سالم را ارتقا دهد تا این میزان به میانگین کشوری برسد. 

استاندار کردستان یادآور شد: این استان از حیث تراکم جمعیت روستایی و تعداد روستاها نسبت به میانگین کشوری در رده بالاتری قرار دارد و انتظار داریم وزارت نیرو توجه بیشتری به استان داشته باشد تا عقب‌ماندگی چند سال گذشته جبران شود.

مرادنیا اقدامات انجام شده در حوزه تامین آب شرب و بخش کشاورزی استان را ارزشمند دانست و گفت: در بخشی از روستاها و تعدادی از شهرهای استان، هنوز مشکل آب شرب وجود دارد که امیدواریم با اجرای پروژه‌های بزرگتر، شاهد رفع این مشکلات در آینده‌ای نزدیک باشیم.

چهار پروژه آبرسانی روستایی با اعتبار ۱۱۱ میلیارد تومان امروز در چهار استان کشور با حضور وزیر نیرو و در قالب هفته سی و ششم #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح ‌شد؛ این طرح‌ها شامل آبرسانی به ۷۵ روستا در کردستان، ۱۵ روستا در  زنجان، هشت روستا در البرز و ۲ روستا در  همدان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها