همبستگی جنبش النُجَباء عراق با انصارالله یمن

بغداد – ایرنا- سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «النُجَباء» عراق ضمن همبستگی با جنبش «انصار الله» یمن، تصمیم دولت آمریکا در تروریستی خواندن این جنبش را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای جنبش النُجَباء، در پی اعلام وزارت خارجه آمریکا مبنی بر افزودن نام جنبش انصارالله یمن به فهرست گروههای تروریستی خود، سخنگوی  مقاومت اسلامی جنبش النُجَباء این اقدام خصمانه را محکوم و بر حمایت از مقاومت یمن تأکید کرد.

«نصر الشَمَّری» در پیام توئیتری تصریح کرد: مردانی مانند «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصار الله یمن و برادران مجاهدش در یمنِ عزت و ایستادگی، هیچ نیازی به تأیید یک دجّال کور ندارند که با نادیده گرفتن هزاران قربانی بی‌گناه، چشم خود را بر ویرانی و نابودی یمن و همچنین فراگیری گرسنگی در این کشور به‌واسطه تجاوز ائتلاف وهابی ـ صهیونیستی ـ آمریکایی بسته است.

وی یادآورشد که  هم سنگری با این فرمانده بزرگ و دلاورمردان یمنی ، باعث افتخار و عزت بی‌حدوحصر برای هر مقاومِ آزاده است.

سخنگوی جنبش النُجَباء پیام خود را با شعار معروف رزمندگان یمانی در سلام و درود بر انصارالله، پیروزی و افتخار برای یمن و ملت عزیز آن و مرگ بر آمریکا و "اسرائیل" و پیروزی اسلام به پایان برده است.

مایک پمپئو  وزیر خارجه آمریکا امروز اعلام کرد که وزارت خارجه ایالات متحده  تصمیم برای قرار دادن نام انصارالله در «سازمان تروریستی خارجی» خود را به کنگره ابلاغ کرده است.

این اقدام دولت ترامپ که کمتر از ۱۰ روز دیگر به عمر آن باقی مانده است، واکنش و محکومیت مسئولان انصارالله را به دنبال داشته است.

«محمد علی الحوثی» عضو ارشد شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به تصمیم جدید آمریکا برای قرار دادن نام این جنبش در فهرست تروریسم خود اعلام کرد که ایالات متحده  خود منبع تروریسم در جهان و دولت ترامپ تروریستی است.

در همین حال، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز به شبکه خبری «الجزیره» گفت: آمریکا از همه گزینه‌های خود علیه یمن استفاده کرده، گزینه هایی که تمامی آن با شکست روبه رو شده است.

«حزام الاسد» عضو دیگر دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز به  تصمیم دولت ترامپ برای قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان تروریستی خود واکنش نشان داد و گفت: این اقدام واشنگتن به دلیل شکست ائتلاف سعودی در مقابله با ملت یمن است.

این تصمیم جدید آمریکا در حالی اتخاذ می شود که عربستان با شماری از کشورهای منطقه ای همدست خود از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرده است و ارتش یمن و انصارالله در کنار ملت این کشور از خود دفاع می‌کنند.

سعودی ها به همراه همدستان منطقه ای و غربی خود از جمله آمریکا و انگلیس تاکنون باعث شهید و زخمی شدن هزاران یمنی و تخریب گسترده ساختار زیربنایی این کشور و بروز فاجعه انسانی در آن شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار جهان