آتش‌سوزی مراتع تالش مهار شد

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تالش گفت: سه نقطه از اراضی مرتعی این شهرستان به علت وزش باد گرم دچار آتش‌سوزی سطحی شده بود و حریق با تلاش ماموران یگان حفاظت، بسیج و نیروهای مردمی مهار شد.

آرش شادپور عصر دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۰ هکتار از مراتع قاراقوزی پایین تر از رادار در بخش حویق تالش از صبح روز یکشنبه دچار آتش سوزی شده بود و آتش، عصر امروز با همکاری ۳۱ نفر از عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و ۲۰ نفر از نیروهای مردمی، همیاران طبیعت و بسیج مهار شد.
وی افزود: روز گذشته هزار متر مربع از مراتع بالامحله چوبر بخش حویق بمدت ۲ ساعت و هزار و ۵۰۰ متر مربع از مراتع جنگل های شیرآباد خطبه سرا بمدت سه ساعت دچار آتش سوزی شده بود و دیروز به اطفاء حریق آن مناطق اقدام شد.
وی ادامه داد: هر سه آتش سوزی سطحی در حوزه مراتع بود و به دلیل وزش باد و صعب العبور بودن مناطق، اطفاء حریق با آبپاش های کوله ای، بیل و آتش کوب انجام شد.

حدود ۴۰ درصد جنگل های گیلان در تالش واقع شده و از نوع جنگل های هیرکانی است و از ۲۴۲ هزار هکتار عرصه منابع ملی در تالش، ۱۷۰ هزار هکتار جنگل، ۷۱ هزار هکتار مرتع و ۲ هزار هکتار شامل اراضی ساحلی است و سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد گرم در هفته جاری در بخش هایی از استان گیلان هشدار داده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha