۴۹ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ۴۹ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در استان مرکزی شناسایی شد

دکتر «محمد جمالیان» عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد موارد مبتلا به بیماری کووید۱۹  از زمان شیوع ویروس کروتا تا کنون  در استان مرکزی به ۳۴ هزار و ۵۴۶ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه بیماری کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته جان ۲ نفر دیگر را در این استان مرکزی گرفت، اظهار داشت: مجموع  شمار جانباختگان این بیماری در استان به یک‌هزار و ۴۰۴ نفر رسیده است.
دکتر جمالیان افزود: از تعداد ۴۹ مورد جدید شناسایی شده در استان مرکزی،  ۱۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می کنند.
وی اظهار داشت: ۳۹ نفر  از بیماران جدید شناسایی شده نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند و تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده‌اند.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور  تا ۲۲ دی ماه ۹۹ به یک میلیون و ۲۹۲ هزار و ۶۱۴  نفر و  تعداد جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۲۶۲ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها