البرز الگوی  مقابله با آلودگی هوا در کشور شد

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که این استان با اتخاذ تدابیر لازم به عنوان الگوی برای مقابله با آلودگی هوا در کشور انتخاب شده است.

عزیزاله شهبازی عصر دوشنبه در نشست کارگروه  مقابله با آلودگی هوای استان با اشاره به قدردانی معاون وزیر کشور از اقدامات بسیار خوب استان البرز برای اجرای مفاد قانون هوای پاک، افزود: اقدامات مجموعه مسوولان مرتبط با این موضوع در استان قابل تقدیر  است.

وی اضافه کرد: برای کاهش آلودگی هوا در استان که به واسطه پدیده وارونگی دما ایجاد شده، فعالیت  واحدهای آلاینده متوقف شد که نتایج خوبی نیز داشته است.

شهبازی گفت: فردیس و کلانشهر کرج همواره جزو آلوده ترین شهرهای کشور محسوب می شدند ولی اکنون  به دلیل اقدامات صورت گرفته استان البرز به عنوان پایلوت و الگوی مقابله با آلودگی هوا در کشور شناخته شده است.

وی با بیان اینکه  اکنون تمام نگاه ها به سوی البرز و الگوبرداری از برنامه های آن است خاطر نشان کرد: مقرر شد جلسات ملی در راستای اهداف و برنامه های این استان برگزار شود.

استاندار البرز در ادامه با اشاره به وضعیت سوخت نیروگاه شهید منتظر قائم گفت: بایستی در خصوص سوخت نیروگاه شهید منتظر قائم تصمیم گیری اساسی شود تا سوخت مازوت سبب افزایش آلودگی هوا نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها