آیت الله عیسی قاسم کشتار شیعیان در پاکستان را محکوم کرد

تهران-ایرنا- رهبر نهضت اسلامی بحرین کشته شدن ۱۱ معدنچی شیعه پاکستان به دست گروه تروریستی تکفیری داعش را محکوم کرد و گفت: این گروه تروریستی همچنان عاشق خون ریزی و ویرانگری صفوف وحدت مسلمانان مانده و خواهد ماند.

به گزارش ایرنا به نقل از المقاومه، آیت الله شیخ «عیسی قاسم» رهبر نهضت اسلامی بحرین امروز، دوشنبه با صدور بیانیه‌ای، اقدام داعش در قتل ۱۱ کارگر معدنچی اقلیت شیعه پاکستان را به شدت محکوم و اعلام کرد که بر همه مذاهب امت واجب است که در برابر «داعش» این وبای ویرانگر بایستند.

وی در ادامه بیانیه خود تصریح کرد: داعش به عنوان مظهر و نمودی بد، جعلی و تحریفی از اسلام باقی مانده و خواهد ماند و اسلام را از چشم همه کسانی که «از راستی و پاکی اسلام، برائت آن از وحشیگری و برریت، احترام آن به انسانیت، حرمت و قداست خون و حیات انسان در نزد آن و استدلال بهینه اسلام در برابر هر کافر یا مسلمانی» ناآگاهند خواهد انداخت.

آیت الله شیخ «عیسی قاسم» افزود: داعش همچنان به ریختن خون بی گناهان، وحشیگری در کشتار، جهل به اسلام، بیگانگی با اخلاق امت، نقض بسیاری از اصول اسلام، بدعت آفرینی در دین، قتل کسانی که مسلمانند و شهادتین گفته و اقامه نماز نموده ، روزه میگیرند و حج بجاآورده و با پاکی و تزکیه به یگانگی خداوند در اندیشه و عمل ایمان دارند ادامه داده و مسلمانان را مانند گوسفندان ذبح می نماید.

وی گفت: داعش همچنان عاشق خون ریزی و ویرانگری صفوف وحدت مسلمانان مانده و خواهد ماند و آرزویش تفرقه پراکنی و وایجاد شکاف و تفرقه در میان امت است.

رهبر معنوی شیعیان بحرین در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرد: بر همه امت، چه اهل سنت و چه شیعیان و همه فرقه های آن واجب است که در برابر این وبای ویرانگر بایستند و هسته اصلی تربیت نسل های آینده را بر هشدار نسبت به حیله گری، وحشیگری و جهل داعشی و خطر بزرگی که داعش نمود آن است بنا نهند.

وی تاکید کرد که قتل عام هولناک اخیر و ذبح یازده معدنچی مسلمان بی گناه در پاکستان در تمامی موارد ذکر شده نظر همگان را به خود جلب کرده، ذبح بی گناهانی که با کسی سر جنگ نداشته اند، اهل معرکه و ستیزه های عقیدتی و فکری نبوده و در درگیری ها فرقه ای هم دخالتی نداشته اند.

رهبر نهضت اسلامی بحرین افزود: داعشیان واقعا مصداق مخالفت و نقض آیه کریمه فوق الذکرند، بدون هیچ گونه ملاحظه و نگرانی دست به خون مسلمانان برده و در آن غرقه اند.

آیت الله شیخ عیسی قاسم در پایان بیانیه خود نوشت: خداوندا امت اسلامی را وحدت ببخش و از آن کید تمامی دشمنان را دور بدار از کفار گرفته تا منافقین، جاهلان و مزدورانی که برای جنگ با این امت گمارده شده اند.

داعش اخیرا ۱۱ نفر از کارگران معدنچی پاکستان که از اقیلت شیعی این کشور بودند، به طرز فجیعی به قتل رساند که این موضوع مردم پاکستان از جمله شیعیان هزاره این کشور را بر انگیخت.

شیعیان پاکستانی همراه با خانواده‌ها و بستگان قربانیان در اعتراض به جنایت داعش چند روز متوالی دست به تظاهرات زدند و خواستار حمایت دولت پاکستان از اقلیت شیعی در برابر عناصر تروریستی داعش شدند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز در پی گسترش دامنه این اعتراضات که به تعطیلی و لغو پروازهای شهر کراچی منجر شده بود، متعهد شد که دولت از شیعیان پاکستان حمایت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار جهان