امام جمعه همدان: ماندگاری فرهنگ غیردینی و سیاست ضد بشری محصول جهل است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: ماندگاری فرهنگ غربی و بقا سیاست های ضد انسانی در جامعه محصول جهل و بیسوادی است.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران حوزه نهضت سواد آموزی استان همدان، افزود: هر چقدر جهل در جامعه‌ توسعه پیدا کند، ماندگاری فرهنگ غیر دینی و بقا سیاست‌های ضد انسانی بیشتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر خلاف فرهنگ دینی، ماندگاری برخی از قدرت‌ها و فرهنگ‌ها در گرو توسعه جهل است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به جایگاه ویژه علم آموزی در دین اسلام، اظهار داشت: فرهنگ دینی و سیاست نظام اسلامی، با علم آموزی و نخبگی دارای تناسب و همخوانی است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی با تاکید بر اینکه علم آموزی یک فضیلت ذاتی است، افزود: متاسفانه گاهی اوقات مشاهده می‌شود که علم به عنوان ابزاری برای کسب درآمد تلقی می‌شود.

وی ارتقا فرهنگ جامعه را وابسته به علم آموزی دانست و گفت: نهضت سواد آموزی  نیز به عنوان یک حرکت خوب در راستای این فرهنگ اسلامی در کشور ما توسط امام خمینی(ره) بنا نهاده شد تا زمینه‌ای برای ارتقا فرهنگ در جامعه باشد.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی و توجه مسوولان به مشکلات معلمان نهضت سواد آموزی، اظهار داشت: معلمان نهضت سواد آموزی به لحاظ شرایط موجود و جامعه هدف با سختی‌ و مشقت‌هایی روبرو هستند که باید از آنها به خاطر صبر و تحملشان تقدیر کرد.

 امام جمعه همدان همچنین بر تلاش مدیران برای رفع مشکلات معلمان نهضت سوادآموزی به خصوص بحث استخدام آنها تاکید کرد.

نهضت سوادآموزی با فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در تاریخ هفتم دی ماه ۱۳۵۸ تاسیس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها