۲۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۶
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 84182174
۰ نفر

برچسب‌ها

٧٥ دستگاه تولید ارز دیجیتال در فریدونکنار کشف شد

ساری - ایرنا - فرمانده انتظامی استان از کشف ۷۵ دستگاه تجهیزات استخراج ارز دیجیتال به ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان فریدونکنار خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی پلیس، سردار مرتضی میرزایی گفت: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی، طرح تشدید و مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مهمترین اولویت های ماموریتی، در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در اجرای این طرح، ماموران انتظامی فریدونکنار با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از مخلان امنیت اقتصادی و کشف مزرعه بیت کوین در آن شهرستان شدند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی و با همکاری ماموران اداره برق آن شهرستان، کارآگاهان پلیس آگاهی در عملیاتی غافلگیرانه متهم را که با مقاصد سودجویانه اقدام به نصب دستگاه های تولید ارز دیجیتال در یک مرغداری کرده بود، دستگیر کردند.

وی از کشف ۷۵ دستگاه تجهیزات مربوط به تولید ارز دیجیتال در بازدید از محل خبر داد و اظهار داشت: برابر نظر کارشناسان ارزش سیستم ها و تجهیزات کشف شده بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران پدیده قاچاق و هر گونه فعالیت های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها