تمام اراضی ملی استان تهران دارای سند تک‌برگ می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: به منظور تحقق قانون جامع کاداستر و به منظور تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی، تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام اراضی ملی استان تهران دارای سند تک‌برگ می‌شود.

علینقی حیدریان روز دوشنبه در دیدار با سرپرست فرمانداری پاکدشت اظهار داشت: اجرای طرح کاداستر اراضی ملی، از سیاست‌های راهبردی منابع طبیعی بوده و از اهمیت ویژه در حراست از اراضی ملی، تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از هر گونه سواستفاده و زمین‌خواری برخوردار است.

وی گفت: با تعامل بسیار مناسب بین ادارات منابع طبیعی و ثبت اسناد شهرستان‌های استان تهران و اراده‌ای که در این حوزه وجود دارد، در صددیم تا پایان سال ۱۴۰۰ تمامی عرصه‌های ملی و دولتی استان زیر پوشش طرح کاداستر قرار گرفته و برای کل این اراضی اسناد تک‌برگ صادر شود.

وی افزود: شهرستان پاکدشت از ۳۲ هزار هکتار اراضی ملی برخوردار است که تاکنون حدود ۶ هزار هکتار از این اراضی کاداستری شده و اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگ ۸ هزار هکتار دیگر این اراضی در دستور کار قرار دارد.

حیدریان با اشاره به سیل‌خیزبودن این شهرستان، بر اجرای عملیات آبخیزداری در پاکدشت تأکید کرد و افزود: عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری، از طرح‌های محوری امسال اداره کل منابع طبعی استان تهران است که در مناطق مختلف استان و شهرستان پاکدشت اجرا می‌شود.

وی افزود: با توجه به حوزه آبخیز بحرانی پاکدشت از نظر سیل خیزی و فرسایش خاک، برای اجرای طرح آبخیزداری این شهرستان در سال جاری اعتبار ۱۸ میلیارد ریالی از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده تا این طرح‌ها در حوزه‌های آبخیز نیک، مارچشمه و توچال اجرائی می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تاکید کرد: از آنجا که تداوم اجرای پروژه‌های آبخیزداری ضرورتی اجتناب ناپذیر است، از این رو لازم است تا فرمانداران استان تهران در انجام این اقدامات حمایت‌های اعتباری و اجرایی را انجام دهند.

اجرای طرح‌های آبخیزدارای وقوع سیلاب در پاکدشت را کاهش داده است

سرپرست فرمانداری پاکدشت نیز در این دیدار اظهار داشت: اجرای طرح‌های آبخیزدارای وقوع سیلاب در پاکدشت را کاهش داده است.

مهدی یوسفی جمارانی افزود: با توجه به این که پاکدشت، از مناطق سیل‌خیز استان تهران بوده و در سال‌های گذشته، بارها سیل خساراتی را به این منطقه وارد کرده، اجرای پروژه های آبخیزداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و چنین طرح‌هایی توانسته موجب کنترل سیلاب شده و امنیت را در به مناطق پائین دست شهرستان ایجاد کند.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت عملیات آبخیزداری در کنترل سیلاب و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی، فرمانداری همکاری لازم با اداره منابع طبیعی انجام می دهد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها